"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Inkubaator paneb ettevõttele jalad alla (0)
12. aprill 2006

Ettevõtlusamet on tänaseks üles ehitanud väikese ja keskmise suurusega ettevõtluse tugistruktuuri, et suurendada alustavate ettevõtete läbilöögivõimet, elavdada Tallinna ettevõtluskeskkonda ja soodustada uute töökohtade loomist.

Alates 2002. aastast on Tallinna rahalisel toel rajatud kolm ettevõtlusinkubaatorit. Mustamäe ettevõtlusinkubaator, mis on loodud teadmiste- ja tehnoloogiapõhiste ettevõtete arendamiseks, avati 2002. aastal. Inkubaatoris tegutseb praegu seitse asukasettevõtet.

2007. aasta lõpuks on plaanis Mustamäe inkubaatori ruume laiendada 2000 ruutmeetrini.
Lasnamäe ettevõtlusinkubaator, mille ruume kasutab kuus ettevõtet, avati 2003. aastal.
2007. aasta alguseks on seal ruumi 750 ruutmeetrit.

Kopli ettevõtlusinkubaator avati 2004. aastal. Kokku 750 ruutmeetri suuruseid ruume kasutab praegu 18 ettevõtet, millest neli põhinevad välismaisel kapitalil: üks Prantsuse, kaks Itaalia ja üks Läti päritolu ettevõte.

Ettevõtlusamet koordineerib ja rahastab Kopli ja Lasnamäe ettevõtlusinkubaatori tegevust. Tallinna väikeettevõtluse arendamise programm aastateks 2006–2009 näeb ette veel vähemalt ühe inkubaatori rajamist.

RMP Eesti OÜ on üks inkubaatori teenust kasutavatest ettevõtetest. Ettevõtte põhitegevuseks on raamatupidamis- ja maksundusteemalise tasuta internetikeskkonna www.rmp.ee haldamine, erialaste koolituste korraldamine ja raamatupidamisteenuse pakkumine alustavatele ettevõtetele.

RMP Eesti OÜ tegevjuht Karin Ungro on inkubaatori teenustega väga rahul. «Lähemal uurimisel selgus, et inkubaator ei paku noorele firmale mitte ainult ruume, vaid ka väga mitmekülgset abi igapäevaste probleemidega hakkama saamiseks,» sõnas Ungro. «Inkubaatorisse otsustasime asuda nii töövahenditega varustatud ruumide kui ka võimaluse pärast projektijuhilt jooksvate probleemide lahendamisel abi ja erinevates küsimustes konsultatsiooni saada.»

Ungro peab väga tõhusaks kohustuslikku aruandlust, mis sunnib korra kvartalis firma tegevust hindama. «See kohustab oma tegevust operatiivselt analüüsima, spetsialistidega saavutatut ja plaane arutama.»

Inkubatsiooniteenuste osutamine sisaldab muu hulgas ettevõtluskonkursside läbiviimist, ettevõtja äriidee esmast analüüsi ja turusuutlikkuse hindamist; ettevõtja oskuste testimist; esmase ettevõtjakoolituse läbiviimist; turu- ja tasuvusuuringute ning äriplaanide koostamise nõustamist; juriidilist, juhtimisalast ja finantsnõustamist; abi riiklike ja rahvusvaheliste rahastamisallikate leidmisel ja taotluste koostamisel; turundus- ja koostöövõrgustike alast konsultatsiooni; infovahendust kontaktürituste, erinevate teenuste ja nende pakkujate ning ettevõtluse tugiorganisatsioonide kohta; seminaridest jms ürituste osavõtu korraldamist.

Ettevõtlusinkubaator pakub alustavatele ettevõtetele kvaliteetset töökeskkonda, pidevat abi äri arendamisel ning aktiivset suhtlust ja koostöövõrgustikku ettevõtete vahel.
2005. aastal kasutas Tallinna ettevõtlusinkubaatorite ruume ja teenuseid 40 ettevõtet.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.