"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Linnavolikogu komisjonides (0)
12. aprill 2006

Rahanduskomisjonis 3. aprillil toimunud koosolekul otsustas komisjon toetada eelnõu, millega Tallinna linn võõrandab tasuta vähekindlustatud leibkondade VI klassi õpilaste arvutitega varustamiseks ostetud 67 arvutit. Komisjonis oli arutusel eelnõu «Tallinna põhikooliõpilastele õppevahendite soetamiseks iga-aastase toetuse maksmisest», mida otsustati esitatud kujul mitte toetada, sest linnavalitsus on põhikooliõpilastele õppevahendite soetamiseks iga-aastase toetuse maksmise võimaluste väljaselgitamiseks moodustanud linnavalitsuse korraldusega ajutise komisjoni, mis esitab tehtud töö ja otsuste osas ettepanekud linnavalitsusele 26. aprilliks.

Haridus- ja kultuurikomisjon vaagis 29. märtsil probleeme seoses venekeelsete gümnaasiumide üleminekuga eestikeelsele õppele. Haridusameti vanemspetsialist Natalja Lapikova esitas huvitava ning ülevaatliku ettekande olukorrast Tallinna venekeelsetes koolides, nentides, et olukord Tallinnas on lootustandev, kuid oleks palju öelda, et kõik koolid on eestikeelsele õppele üleminekuks valmis.
Eesti keeles õpetatavate ainete maht on aasta-aastalt jõudsalt kasvanud ning mitmes koolis õpetatakse juba üle poole ainetest eesti keeles. Samas on ka koole, kus eesti keeles suudetakse õpetada vaid paari ainet. Suurim probleem on vene koolide jaoks õpetajate leidmine. Positiivsena võib välja tuua eesti ja vene koolide koostöö – näiteks õpetavad Karjamaa gümnaasiumis mitmed kunstigümnaasiumi õpetajad.

Korrakaitsekomisjoni viimasel koosolekul saadi ülevaade Tallinna munitsipaalpolitsei tegevusest möödunud talvel. Harvaesinevalt lume- ja jääpurikate rohkel talvel tuli munitsipaalpolitsei juhi Tiit Kivikase sõnul tihti teha ettekirjutusi ja märkusi kinnistute omanikele avalikus linnaruumis liikujate ohutuse tagamiseks.
Arutati ka linna kevadiste heakorratööde ettevalmistust – teatavasti algab Tallinna heakorrakuu tänavu 17. aprillil ja kestab mai keskpaigani. Tõdeti, et munitsipaalpolitsei töö on ööpäevaringse patrulli rakendamisega tõhustunud, efektiivne on ka koostöö politseiga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.