"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Paekarjäärist saab puhkeala (0)
12. aprill 2006

Lasnamäel asuv endine paekarjäär muutub linnavalitsuse ja erafirma kavandatava koostööprojekti tulemusel kuumaastikust heakorrastatud elamu- ja puhkealaks.

See 32,5 hektari suurune ala kuulub linnale. Alale on korraldatud kolm ideekonkurssi, kuid nende ideede elluviimiseks ei ole seni võimalust leitud. Probleemi lahendamise võti peitub abilinnapea Taavi Aasa sõnul linna ja erasektori koostöös.

«Üks võimalus on selline, kus linn seab osale territooriumist ehitusõiguse, nõudes vastutasuks kogu ala detailplaneeringu koostamist, millega nähakse ette tühermaa korrastamist ja võimalusi rajada sinna puhkerajatisi, mänguväljakuid, supelrand ning võimalus püstitada erinevaid hooneid. Enne aga tuleb läbi viia kogu ala põhjalikud uuringud,» ütles Aas.

«Selleks kulub firmal esialgsete arvutuste järgi kokku ligi sada miljonit krooni, mis olekski hoonestusõiguse tasu,» lisas Aas.

Alles detailplaneeringu koostamise käigus saab selgeks, kas õnnestub leida mõlemaid pooli rahuldav lahendus. «Detailplaneeringu koostamist rahastades läheb firma riskile, sest sellele alale ehitamisel on hulk kitsendusi,» ütles Merko arendusdivisjoni direktor Tõnu Korts. «Näiteks peab jääma majaka piirkonda vaba ala, osaliselt paljandatuks peavad jääma paekarjääri nõlvad ja palju muud.»

Aasa sõnul võtab detailplaneeringu tegemine umbes aasta. Alles pärast seda saab seada ehitusõiguse ning siis saab asuda ala heakorrastama.
Lasnamäe linnaosa vanema Kalle Klandorfi hinnangul on selle hooletusse jäetud ala korrastamine linnaosa jaoks väga tähtis.

«Hooldatud pargi võimalused puhkuseks ja meelelahutuseks avavad Lasnamäe elanikele uued võimalused ja muudavad selle õnnetu, keset elurajooni asuva piirkonna turvaliseks,» ütles Klandorf.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.