"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Tallinna linnavalitsuses (0)
12. aprill 2006

Viin ja Tallinn teevad kriisireguleerimise alal koostööd

Viin ja Tallinn sõlmivad kodanikukaitse ja kriisireguleerimise alase koostöölepingu.
Tallinna esindajaks koostöölepingu täitmisel määratakse kommunaalamet ning linnavalitsus andis kommunaalameti juhatajale Ain Valdmannile volituse koostööleping allkirjastada.

«See koostööleping on suurepärane võimalus kriisisreguleerimise oskusteabe vahetamise kaudu rahvusvahelisi kogemusi omandada,» ütles kommunaalametit kureeriv abilinnapea Olga Sõtnik.

Koostööleping näeb ette info vahetamise õppuste ning muude kriisireguleerimise alaste ürituste aegade kohta, ühtlasi võtavad koostööpartnerid kohustuse kutsuda üritustel osalema ka teise linna vaatlejad.

Tallinn saab perekeskuse

Linnavalitsus eraldas linnavalitsuse reservfondist 300 000 krooni perekeskuse ruumide remondiks ja sisustamiseks.

Perekeskus hakkab tööle Asula 11 hoone I korrusel, tegutsedes ülelinnalise lastele ja peredele toetavaid teenuseid osutava koordineeriva asutusena. «Keskuse päevategevus ja kooliealiste laste ööpäevaringne hooldus on mõeldud eelkõige kesklinna lastele, kuid ära ei saadeta ühtki abi vajavat last,» ütles abilinnapea Merike Martinson.

Reservfondist eraldatud rahaga on võimalik alustada ruumide remonti, puudujääv summa taotletakse linna lisaeelarvest. Keskus on plaanis avada 1. juunil.

Ettepanek tulumaksuseaduse muutmiseks

Linnavalitsus otsustas toetada linnavolikogu otsuse eelnõu, millega tahetakse seaduse muutmise kaudu pensionäride maksuvaba tulu tõsta.

Tulumaksuseaduse muudatusega tõstetaks tulumaksuvaba määra aastas 36 000 kroonilt 48 000 kroonile. «See vähendaks oluliselt sotsiaalkindlustusameti töökoormust,» ütles abilinnapea Merike Martinson. Ta lisas, et Tallinnas vabastaks see hinnanguliselt 35 000 – 40 000 pensionäri vajadusest pöörduda tulumaksust vabastuse taotlemise avaldusega pensioniametisse.

Riik andis Harjumäe linnale

Riigilt munitsipaalomandisse saadud Komandandi tee ja Harjumäe ning seal asuvate rajatiste eest hakkab hoolt kandma kesklinna valitsus.

Seni riigimaa staatuses olnud Komandandi tee ja Harjumägi pindalaga 19 537 m² anti linna munitsipaalomandisse mullu 4. novembril Harju maavanema korraldusega, lähtudes Tallinna taotlusest anda ajalooliselt linnale kuulunud Harjumägi munitsipaalomandisse. Maa-ala kanti Tallinna linna omandina maakatastrisse tänavu 9. veebruaril.

Maa-alast 90% on sotsiaalmaa ja 10% transpordimaa. Katastriüksusel asuvad Harjumäe kõnniteed ja trepid ning Mayeri trepp.

«Harjumäel asuvad rajatised kuulusid linnale, kuid asusid riigi maal. Samas kandis linn hoolt kogu ala, seega ka võõra vara korrashoiu eest,» ütles abilinnapea Taavi Aas. Kogu ala linnale kuulumine hõlbustab Aasa sõnul ka Vabaduse väljaku ja lähiala detailplaneeringu realiseerimist.

Linn kehtestab toetuse töökohtade loomiseks

Linnavalitsus esitas linnavolikogule uute töökohtade loomise toetuse taotlemise ja menetlemise korra eelnõu.

Kord sätestab uute töökohtade loomise toetamiseks linnaeelarvest eraldatud raha kasutamise põhimõtted ja kehtestab selle uue väikeettevõtluse toetusmeetme rakendamiseks taotluste menetlemise, toetuslepingute sõlmimise ja toetuste kasutamise aruandluse ning kontrolli protseduurid.

Uute töökohtade loomise toetamise näeb ette Tallinna väikeettevõtluse arendamise programm aastateks 2006–2009. «Toetusega tahame stimuleerida uute töökohtade loomist ning selle kaudu väikeettevõtlust toetada ja arendada,» ütles abilinnapea Jaanus Mutli.

Taotlejale antakse uue töökoha loomiseks tagastamatut toetust kuni 100 000 krooni. Koos taotlusega esitatakse komisjonile äriprojekti kirjeldus koos detailse eelarvega, kus on ära näidatud kõik kuluartiklid ja rahastamisallikad. Taotleja omafinantseering peab moodustama vähemalt poole kogu projekti mahust.

Kõrghoonete teemaplaneering hakkab valmima

Teemaplaneering «Kõrghoonete paiknemine Tallinnas» jõuab linnavolikokku kehtestamisele eeldatavalt novembris.

Teemaplaneeringu raames on tellitud kuus alusuuringut, selgitamaks reaalset vajadust kõrghoonete järele ning kõrghoonetega kaasnevaid mõjusid ümbritsevale elukeskkonnale.

Kooskõlastusringil olev teemaplaneering on kättesaadav linnaplaneerimise ameti kodulehel aadressil http://tsapa.ekk.ee/index.php?id=105.

Teemaplaneeringuga määratakse kindlaks Tallinnas kõrghoonete paiknemise võimalikud asukohad ning keelualad. Planeeringus arvestatakse UNESCO maailmapärandi nimekirja arvatud vanalinna silueti vaadeldavuse ja kõrgusliku dominantsusega.

Kõrghoonete võimalike asukohtade määramisel on arvestatud miljööväärtuslike alade paiknemist; ühtse hoonestuslaadiga piirkondades väljakujunenud hoonestusstruktuuri ja hoonestuse omavahelist sobivust ning kõrghoonete teenindamiseks vajaliku infrastruktuuri olemasolu.

Linnavolikogu otsustas algatada kõrghoonete paiknemise teemaplaneeringu 4. märtsil 2004. aastal.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.