"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Tallinna linnavolikogus (0)
12. aprill 2006

Esmakordselt kooli minevate laste toetust ei laiendatud

Linnavolikogu otsustas mitte toetada Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni ettepanekut, millega sooviti esmakordselt kooli minevate laste toetust laiendada ka väljapoole Tallinna piire õppima asuvatele lastele.

Volikogu enamus lähtus teadmisest, et Tallinna koolides on oma lastele õppimisvõimalused tagatud. Vastavalt seadusele peab Tallinn niikuinii katma teistes linnades või valdades õppivate laste koolituskulud. Need summad jäävad aga Tallinna koolidel saamata.

Esmakordselt kooli minevate laste toetus on täiendav sotsiaaltoetus, mille kehtestamisel väljendas Tallinn eelkõige head tahet oma koolidesse lapsi õppima suunavate perede toetamiseks. Sotsiaaldemokraatide väitel asub Tallinna lähivaldade koolidesse igal aastal õppima sadakond Tallinna last.

Koolid saavad osaleda välisrahastusega projektis

Linnavolikogu nõustus Tallinna osalemisega projektis «Reaal- ja loodusainete rakendusliku huviharidusvõrgustiku mudeli väljatöötamine ja rakendamine põhikooli õpilastele – tehnoloogiaõpetuskool üldhariduskoolis». Projekt võimaldab õpetajate väliskoolitust ning õppekavade ja õppematerjalide koostamist. Õpilastele hakatakse projekti toel rakendama võistluskoolitust, mille käigus esitatud probleemülesanne peab looma eelduse teadmiste rakendamiseks praktilisse tegevusse. Selle meetodiga loodetakse suurendada õpilaste õpihuvi, parandada õppeedukust ja ennetada õpilaste koolist väljalangevust.

Projekti partnerid on Tallinna reaalkool, Elva gümnaasium, Pelgulinna gümnaasium ja Tallinna ühisgümnaasium ning sihtgrupiks reaal- ja loodusainete õpetajad, 7.–9. klasside õpilased.

Projekti põhirahastaja on Euroopa sotsiaalfond ja projekti hoidjaks määrati Tallinna haridusamet.

67 vähekindlustatud peret saavad arvuti

Tulenevalt E-Tallinna tegevuskava põhisuundadest ning tagamaks vähekindlustatud leibkondade osalemist infotehnoloogilises suhtluses, otsustas linnavolikogu tasuta võõrandada 67 uut arvutikomplekti. Toetatavate perede valiku kriteeriumid töötati välja sotsiaal- ja tervishoiuameti ning linnaosade sotsiaaltöötajate abil.

Arvutid osteti riigihanke korras ning nende maksumuseks kujunes 516 507 krooni. Arvutid paigaldab hanke võitja Elion Ettevõtted AS, internetiühenduse eest tuleb tasuda kasutajatel endil.

Tallinn müüb kuus kinnistut

Linnavolikogu otsustas müüa avalikul kirjalikul enampakkumisel Lasnamäe linnaosas asuvad kinnistud Pae 23d alghinnaga 6 miljonit krooni, Ümera 30 alghinnaga 3,25 miljonit ja Paasiku 1 alghinnaga 4,11 miljonit krooni. Samuti otsustati müüa Haabersti linnaosas kinnistud Ehitajate tee 120 ja Ehitajate tee 128, alghinnaga vastavalt 3,4 ja 4,4 miljonit krooni. Müüki läheb ka Põhja-Tallinnas asuv kinnistu Õle 27 alghinnaga 2,5 miljonit krooni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.