"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Teedele kulub ligi 500 miljonit krooni (0)
12. aprill 2006

Tallinna teede kapitaalremondiks on tänavuses linnaeelarves 404,5 miljonit krooni, sellele lisaks kulub 70 miljonit krooni tänavate jooksvaks remondiks.

Riik toetab pealinna teede korrashoidu vaid kaheksa miljoni krooniga. Tänavused suuremad tee-ehitustööd on abilinnapea Olga Sõtniku sõnul Tartu maantee Liivalaia tänava ja Kivisilla tänava vahelise lõigu kapitaalremont ning Smuuli tee ühendamine Suur-Sõjamäe tänavaga.

«Smuuli tee pikenduse ja ühes sellega ka 370 meetri pikkuse silla ehitus on kahtlemata üks tänavusi suuremaid ehitusobjekte,» ütles Sõtnik. Viadukt ja Smuuli tee pikendus valmivad septembri lõpuks.

Tartu maantee remondi käigus rajatakse uus sadevete kollektor ja neljarealine autotee. Praegu autode sõidusuundade vahel kulgev trammitee tõstetakse sõidutee serva. Tartu maantee saab ka laiad kõnni- ja kergliiklusteed ning uue valgustuse. Liikluse reguleerimiseks rajatakse neli fooridega ristmikku.

Tartu maantee ümberehitamine jõuab lõpule novembris. Üksnes trammi- ja jalgsiliiklusele mõeldud Tartu maantee algus ehk Kivisilla ja Liivalaia tänava vaheline lõik valmis mullu septembris.

Tänavused teised suuremad ehitusobjektid on Suur-Sõjamäe tänava lõik Ülemiste keskusest Dvigatelini, Merivälja tee Randvere teest Ranna teeni, Randvere tee Jahe ja Oblika tänava vaheline lõik, Odra ja Juhkentali ristmik kaugliinide bussijaama juures, Sõpruse pst ja Vilde tee ristmik ning Veerenni ja Tehnika tänava vaheline lõik tulevasest Filtri teed Tehnika tänavaga ühendavast teest. Selle uue ühendustee rajamist alustatakse novembris.

Järgmisel aastal on ühe suurema teeobjektina plaanis käsile võtta suure liikluskoormusega, ent kehvas seisus Männiku tee rekonstrueerimine. Tänavu valmib projekt. Projekteerimisele kulub tänavu ühtekokku 18 miljonit krooni. Lisaks Männiku teele valmib Ülemiste ristmiku ning Sõpruse pst ja Vilde tee ristmiku rekonstrueerimise, Mustakivi tee Kase teeni pikendamise ning Purde tänava kergliiklustee projekt.

Ülekatte saavad Sõpruse pst, Linnu tee ja Vilde tee vaheline lõik, Tõnismäe tänav, Paldiski mnt Toompuiestee ja Tehnika tänava vaheline lõik, Põhja pst, Niine tänav, Suur-Sõjamäe tänava lõik Kesk-Sõjamäe ja Smuuli tänava vahel ning Falgi tee.

Linna teedelt pikiroobaste likvideerimiseks kulub ligi kolm miljonit krooni. Kolme miljoni krooni eest korrastatakse ka vanalinna tänavaid.

Jalgrattateede ehitamiseks kulub 20 miljonit krooni, selle eest saavad kergliiklustee Lõuka tänav, Pärnamäe tee, Nõmme linnaosa vana raudteetamm ja Purde tänav.
Tallinna tänavate jooksvaks ja hooajaliseks remondiks on eraldatud 70 miljonit krooni. See n-ö aukude lappimiseks eraldatud summa on põhieelarveid arvestades viimaste aastate suurim.

2005. aasta linnaeelarvest eraldati tänavate aukude lappimiseks 44,6 miljonit krooni, sellele lisandus juulis lisaeelarvest 18,7 miljonit krooni ja teise lisaeelarvega 7,5 miljonit krooni, mis läks kaldarajatiste ja muulide remondiks.

Tallinna lepingupartner Tallinna Teede AS alustas aprillis igakevadise tänavate ülevaatusega, millega plaanitakse lõpule jõuda 1. maiks.

Ülevaatust alustatakse eelkõige peatänavatest, kus lumi on sulanud. Kui kevadilmad võimaldavad, kavandab kommunaalamet koostöös Tallinna Teede ASiga peamagistraalidel löökaugud likvideerida 15. maiks. Praegu lapitakse avariiohtlikke löökauke ööpäev läbi talvise asfaldiseguga.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.