"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Liiklejad peavad ümberkorraldustega aegsasti harjuma (0)
25. aprill 2006

Tartu maantee Liivalaia ja Odra tänava vaheline lõik on alates 8. maist liiklusele suletud, liiklejatel tuleb arvestada suurte ümberkorraldustega ning piirkonna läbimiseks harjumuspärasest rohkem aega varuda.

Peterburi teelt ja Tartu maanteelt Tallinna sisenemisel soovitab transpordiamet kasutada teetööde piirkonnast eemale jäävaid ümbersõiduvõimalusi – Laagna teed ning maanteid ühendavat ringteed. Vaatamata veidi suuremale kilometraažile tagab see kiirema ja rahulikuma sihtpunkti jõudmise. Tuleb arvestada, et teetööde piirkonnas ümbersõitu võimaldavate tänavate tavapärasest mitu korda tihedamat liiklust koormavad ka trammiliine asendavad ja ümbersõidumarsruudil bussid.

Liikumisvõimalused on oluliselt piiratud ka Odra ja Masina tänava vahelisel lõigul, kus ümberehitustööd käivad sõidusuundade kaupa. Kunderi tänava liiklus muutub kahesuunaliseks juba

29. aprillist. Sellega seoses piiratakse Kunderi tänaval parkimise võimalusi. Kunderi ja Tartu maantee vahele jäävad tänavad muutuvad tööjärje sinnani jõudmisel tupikteedeks.
Lisaks Kunderi tänavale on võimalik kesklinna jõudmiseks kasutada ka teisi Tartu maanteega paralleelseid tänavaid. Transpordikorraldajad paluvad muutustest teavitavaid ajutisi liiklusmärke hoolega silmas pidada.

Piirkonnas liiklemist raskendab ka juba alanud ning 15. juunini kestev Odra ja Juhkentali tänava ristmiku ehitamine, kuigi ristmik on suletud vaid osaliselt. Ehitustööde käigus paigaldatakse valgusfoorid, pannakse uus teekate ning uus tänavavalgustus.
Tartu maantee remont kestab küll 30. novembrini, kuid trammid hakkavad mööda vastset rööbasteed sõitma juba 1. oktoobrist. Trammiliine nr 2 ja 4 asendab remonditööde ajal bussiliin nr 52, ka bussiliinid nr 2 ja 39 sõidavad kuni 30. septembrini tavapärasest erineval marsruudil.

Trammiliinide nr 2 ja 4 sulgemisega üheaegselt avatakse ajutine Koplit ja Tondit ühendav trammiliin nr 6.

Rekonstrueerimisprojekt näeb ette trammitee sõiduradade vahelt teeserva tõstmise. See muudab teiste sõidukite liikumise sujuvamaks ning teeb ühtlasi ka trammiliikluse ohutumaks ja mugavamaks.

Uuenenud teel hakkab kummaski suunas kulgema kaks sõidurada, sõidusuunad eraldatakse ohutussaarekestega, liikluse reguleerimiseks paigaldatakse ristmikele valgusfoorid. Uuendatakse ka kõnniteed ning rajatakse uus tänavavalgustus, rekonstrueeritakse kanalisatsioonikollektor ning tõstetakse ümber muud tänava alla jäävad tehnovõrgud.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.