"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Linna abi suureneb (0)
25. aprill 2006

Linnavolikogu kinnitas sotsiaaltoetuste uued piirmäärad ning ka mitmed uued sotsiaaltoetused.
Linn toetab oma elanikke nii sissetulekust sõltuvate kui sõltumatute toetustega, kokku 33 toetusega. Mitmete toetuste piirmäärad kerkisid. Retseptiravimite maksumust hüvitatakse 2000 krooni ulatuses senise 1000 asemel, puuetega inimeste ja eakate toimetulekutoetus tõusis 800 kroonilt 1000 kroonile, 1000 kroonile suurenes ka kodutute, kinnipidamiskohast vabanenute jt abivajajate toetus.
Õnnetuste jm erakorraliste kulude osaliseks hüvitamiseks on võimalik saada toetust 2500 krooni ja matusetoetust 2000 krooni.
Uute toetustena kehtestati mitmike – kolm ja enam last – sünnitoetus 100 000 krooni ning eakatele, represseeritutele ja nendega võrdsustatud isikutele teatripiletite osaline hüvitus 500 krooni.
Kokku on linnaeelarves toetuste maksmiseks 110 miljonit krooni, sellest 46 miljonit krooni lastetoetusteks.
Toetusi saavad taotleda rahvastikuregistris Tallinna elukohaga arvel olevad isikud oma elukohajärgse linnaosavalitsuse sotsiaalhoolekande osakonna kaudu.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.