"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Lõppes registrikorrastuskuu (0)
26. aprill 2006

Registrikorrastuskuu tulemusena kasvas Tallinna elanike arv ligi 500 inimese võrra. Tallinna elanike arv kasvas 20. märtsist 20. aprillini kestnud registrikorrastuskuu jooksul 478 inimese võrra. Rekordpäev oli 19. aprill, mil Tallinna elanike arv kasvas 70 inimese võrra.

Rahvastikuregistri andmeil elas 21. aprillil Tallinnas 399 374 inimest. Registrikorrastuskuu algul oli rahvastikuregistris Tallinna elanikuna arvel 398 896 inimest.
Registrikorrastuskuu «Tule põranda alt välja!» oli mõeldud Tallinnas elavatele inimestele, kelle elukohaandmed rahvastikuregistrist puudusid või ei vastanud tegelikkusele. Eesmärgiks oli ka elamisloata inimeste teavitamine asjaolust, et nad peavad enda ja ka oma laste elamisluba pikendama.

«Oleme registri korrastamisest jätkuvalt huvitatud ning koputame nende kodanike südametunnistusele, kes elavad küll Tallinnas, kuid pole end rahvastikuregistris tallinlasena arvele võtnud,» ütles abilinnapea Jaanus Mutli.

Kuni aasta lõpuni saavad kõik tallinlaseks registreerijad boonusena ajalehe Postimees tasuta kuutellimuse. Registrikorrastuskuu lõppes avaliku loosimisega, kõigi elukoha registreerinute vahel läks loosi suur hulk mitmesuguseid priipääsmeid, peaauhinnaks oli aasta lõpuni kesklinnas tasuta parkimise luba.

Selleks soovi avaldanute vahel läksid eraldi loosimisele võimalus aasta jooksul raekojas abielu registreerida ning aasta jooksul vabalt valitud kohas lapse sünd registreerida. Võtjad saavad auhinnad kätte posti teel, parkimiskaardi võitjaga võetakse kaardi vormistamise ja üleandmise asjus ühendust.

Hindrek Leol, kes võitis perepääsme loomaaeda, aga kellel registris aadress puudub, palume ühendust võtta Lasnamäe linnaosa valitsuse registriosakonnaga telefonil 645 7735.

Loosimisel osales kokku 1103 inimest. Raekojas abielu registreerujate loosis osales 29 inimest ja «lapse sündi vabalt valitud kohas» loosis osales 13 inimest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.