"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Parimad majataastajad said autasu (0)
26. aprill 2006

Linnavalitsus tunnustas tänukirjade ja preemiatega majaomanikke, arendajaid ja arhitekte, kelle ühise töö tulemusena lisandus mullu linna hästikorrastatud vanu maju ja miljöösse sobivaid uusehitisi.

Vanalinna muinsuskaitsealal asuva kõige paremini restaureeritud hoone preemia said Rataskaevu 8 majaomanikud AS Vanaema Juures ja OÜ Albio Projekt ning linnavalitsuse tänukirja restaureerimisarhitektid Vana Tallinn OÜst. Valikukomisjon rõhutas peenetundelist ja ajaloolist interjööri esile toovat restaureerimistööd. Ilmekalt on eksponeeritud maalingutega talalagi ja vanu säilinud krohve. Samuti ei lähe ajaloolise hõnguga vastuollu nüüdisaegsed lisandused.

Ajaloolises äärelinnas restaureeritud mälestise preemia pälvis Narva mnt 26 omanik OÜ Aldera Invest. Avariilises olukorras olnud arhitektuurimälestisel on säilitatud originaalseid fassaadidetaile, mis tagavad maja autentse välisilme. Selle «tuhast tõusnud fööniksi» puhul on tegemist üle kuue korra põlenud hoonega – sellele vaatamata hästi säilinud fassaadid ning suur hulk säilinud ja restaureeritud ajaloolisi detaile on seetõttu eriti tähelepanuväärne.

Projekti «Vana maja korda» raames kõige paremini korrastatud värvitud hoone tiitli pälvis Härjapea 15 Pelgulinna miljöösse sobiva harmoonilise värvilahenduse ja ajalooliste detailide säilitamise eest. Hoone omanikud on Margo ja Helena Karp. Tähelepanu väärivad ka restaureeritud aknad ja uksed ning maitsekas piirdeaed.

Vabriku 33 tunnistati parimaks uusehitiseks ajaloolises keskkonnas. Uusehitis lähtub piirkonna hoonestuslaadist ja materjalikäsitlusest ning sulandub väga õnnestunult ajaloolisse linnapilti. Hoone on ehitatud säilinud originaalsele paekivist soklile. Selle eest pälvisid tunnustuse arendaja OÜ Asunik ning KOKO Arhitektid OÜ.

Linnvalitsuse tänukirjaga tunnustati Mika Orava eestvedamisel korraldatud endise diakonisside kabeli taaspüstitamist Pikva mõisa territooriumile.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.