Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
Vanasadama ja linnahalli vaheline ala saab detailplaneeringu (0)
26. aprill 2006

Linnavalitsus algatas Vanasadama ja linnahalli vahelise ala detailplaneeringu koostamise. Detailplaneeringu algatamist taotles AS Tallinna Sadam.

Abilinnapea Kalev Kallo sõnul on tegemist Tallinna kui mere- ja turismilinna identiteedi kujundamise seisukohalt olulise alaga, see eeldab kavandatavatele hoonetele parima lahenduse leidmiseks arhitektuurikonkursi korraldamist.

73,6 hektari suurusele alale detailplaneeringu koostamise eesmärgiks on määrata ehitusõigus sadamahoonete ja -rajatiste ning äripindadega korterelamute, büroo- ja ühiskondlike hoonete rajamiseks. Detailplaneering fikseerib kvartalisiseste sõidu- ja kergliiklusteede võrgu ning avalikult kasutatavate haljasalade asukohad. Piirkonna arhitektuurseks dominandiks peab jääma linnahall.

Detailplaneeringu koostamisel tuleb aluseks võtta Paljassaare ja «Russalka» vahelise rannaala üldplaneering, kesklinna sadamaala detailplaneeringu eskiis ning koostatav Vanasadama ja linnahalli vahelise maa-ala detailplaneeringu eskiis.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.