"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Kiirlaevaliiklus tuleb ohutuks muuta (0)
10. mai 2006

Majandus- ja kommunikatsiooniminister Edgar Savisaar sai Tallinna abilinnapealt Jaanus Mutlilt kirja, mis palub abi kiirlaevade liikluse piiramisega väikelaevade ohutu liiklemise ja sadamas seismise tagamiseks.

«Suurel kiirusel ja ülitihe kiirlaevade liiklus Tallinna lahel on väikelaevadele ning ka rannikule ja sadamarajatistele suur oht,» ütles Mutli. «Näiteks on kiirlaevade tekitatud käigulainete tõttu riskantne Aegna saarel randumine ja kai ääres seismine. See aga pärsib Aegna saare muutmist populaarseks vaba aja veetmise kohaks.»

Tallinna lahte täiskäigul läbivate kiirlaevade käigulained ohustavad lahel seilavaid väikelaevu ja eriti sadamakai äärde sildunud väikelaevu. Suvel läbib iga päev 15 tunni jooksul (kella 7–22) Tallinna lahte üle 40 kiirlaeva, seega on tegemist pideva ohuolukorraga.

Abilinnapea tõdeb ministrile saadetud kirjas, et kiirlaevafirmad ei pea kiiruse piiramist võimalikuks. Tulemusi ei ole andnud ka kiirlaevade liikluse alased arutelud Harju maavalitsuses.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.