"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Õpilasmalev kosub (0)
10. mai 2006

Suvel peaksid omale meelepärast tegevust leidma kõik noored, olgu nad siis spordi-, kunsti või hoopis töölembesed.

Õpilasmaleva rühmadesse registreerimine algas 24. aprillil. Tööde valik muutub aasta-aastalt järjest mitmekesisemaks ning rühmade ja kohtade arv aina suureneb. Sel suvel saab maasikaid ja vaarikaid korjata, peenraid rohida, rannaalasid koristada, küttepuid pakkida, saunavihtasid valmistada ja paljusid muid töid teha.

Eesti Õpilasmalev pakub sel aastal töövõimalust rohkem kui 6000 noorele. Tallinna Õpilasmaleva vahendusel saab sel suvel tööd 1500 noort, 400 töökohta on pealinnas. Tallinna malevasse registreeritakse ainult Tallinnas elavaid 13–18-aastaseid noori. Linnarühmadesse registreerimine algab maikuu teisel poolel.

Linnast väljas asuvatesse rühmadesse on samuti registreerimine juba alanud, sinna oodatakse 15–18-aastaseid noori. Kokku on Tallinna malevas 70 rühma. Suve jooksul on malevas kaks vahetust, üks vahetus kestab kolm nädalat.

SA Õpilasmalev tegutseb kolmandat aastat. Võrreldes eelmiste aastatega on võimalused jõudsalt suurenenud. Võrdluseks võib tuua esimese tegutsemisaasta – aasta 2003, mil 25 linna- ja 11 väljaspool linna tegutsevas rühmas sai tööd kokku 900 malevlast.

SA Õpilasmalev selle aasta eelarve on viis miljonit krooni, millest 3,46 miljonit krooni võtab Tallinna linn enda kanda.

Lisaks õpilasmalevale on lastel ja noortel rohkelt võimalusi veeta oma suvi erinevates laagrites. Lisaks saavad noored ka paljudes välisriikides laagrieluga tutvuda. Tallinnas toimuvad juuni algusest kuni augusti lõpuni lugemis-, linna-, spordi-, balleti-, anima-, matka-, tantsu-, mere-, kunsti-, seiklus- ja tsirkuselaagrid.

Lisaks toimuvad üle Eesti töö- ja puhkelaagrid, kunsti- ja kultuurilaagrid, spordi- ja puhkelaagrid. Näiteks saavad 8–15-aastased noored terve suve jooksul osa võtta narko- ja kuritegevuse ennetuslikust ning koolivägivalla vastasest Haukalaagrist Aegna saarel.
Kes tahavad kodumaast kaugemale seiklema minna, saavad sel aastal laagrisse minna näiteks Tšehhimaale, Saksamaale, Inglismaale, Luksemburgi, Ungarisse, Soome, Poola, Ukrainasse ja isegi Serbiasse.

Juunis ja augustis toimub eelmisel aastal populaarsust kogunud seikluslaager Avastaja Soomes Bengståri laagrisaarel. Laager on mõeldud 10–15-aastastele.

Lisainfot õpilasmaleva ja laagrite kohta ning end registreerida saab internetis aadressidel:
www.malev.ee  
www.taninfo.ee/sinusuvi
www.nomme2000.ee
www.noortelaagrid.edu.ee

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.