"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Supelrannad valmistuvad hooajaks (0)
10. mai 2006

Tallinnas algab suplushooaeg juba järgmisel nädalal. Pirita, Stroomi ja Kakumäe rand ning Harku järve rand on hooaja alguseks koristatud ja korrastatud ning käimlatega varustatud, kohe 15. maist alustab ka rannavalve.

Üldkasutatavas rannas heakorra ja rannateenuste tagamine on vastavalt supelranna asukohale kas Pirita, Põhja-Tallinna või Haabersti linnaosa valitsuse kohustus.

Linnaosavalitsus peab hoolitsema selle eest, et supelranda kogu suve jooksul korralikult koristataks ja hooldataks ning vee puhtust pidevalt laboratoorselt kontrollitaks. Supelrandades rannavalve ja vetelpääste korraldamise eest kannab hoolt kommunaalamet.

Rannapäästeteenust osutab avaliku riigihanke tulemusena parimaks tunnistatud AS Falck Eesti. Teenus sisaldab suplusakvatooriumi tähistamist poidega, korra tagamist rannas, vajalike päästevahendite olemasolu ning puhkajatele vee- ja õhutemperatuuride edastamist.

Paljassaare rand võetakse sel hooajal kasutusele avaliku puhkealana. Kui aastaringse merevee puhtuse seire tulemus lubab, avatakse Paljassaare kaunis ja looduslähedane rand juba järgmisel suvel linna viienda avaliku supelrannana.

Sel eesmärgil soovib linnavalitsus nn Pikakari supelranna maa munitsipaalomandisse taotleda ning esitas linnavolikogule vastava otsuse-eelnõu. Avalikult kasutatavaks puhkeotstarbeliseks alaks kavandatud maaüksuse ligikaudne pindala on
3,7 hektarit.

Kommunaalamet korrastab suveks Paljassaare ranna puhkealale viiva tee, rajab sõidukite parkimisplatsi ja korraldab koostöös linnaosavalitsusega ranna korrashoiu. Juba 1. mail alustasid Paljassaare puhkealal patrullimist pargivahid.

Harku randa hooldab Sandese Haldusteenuste OÜ ja Kakumäe randa OÜ Season. Kakumäe rannas on sellest hooajast lubatud viibida ka alastikultuuri harrastajatel. Haabersti linnaosa valitsus hoiatab ja ühtlasi ka palub vabandust, et Kakumäe rannas puhkamist võivad pisut häirida rannapargi rajamise tööd.

Sooranna tänava äärde ehitatakse autoparkla ning metsaparki rajatakse teed ja rajad koos atraktsioonidega. Kakumäe ranna atraktiivsemaks muutmise peale kulub tänavu 3,8 miljonit krooni.

4. mail olid suurpuhastustalgud Pirita rannas. Talgutel osales üle 200 noore Pirita majandusgümnaasiumist ja Merivälja koolist.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.