"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Põhja-Tallinn – lihvimata teemant (0)
24. mai 2006

Kuigi Põhja-Tallinn muutub aasta-aastalt üha kaunimaks, tuleb parema elukeskkonna nimel ometi veel palju tööd teha.

Tööstusettevõtete ja militaarobjektide lahkumine linnaosast pakub arendajatele võimalusi linnaosa elamisväärseks keskkonnaks kujundamiseks. Ühtlasi on see tõsine väljakutse arhitektidele oma võimekuse ja kujutlusvõime rakendamisel.

Oleme teinud palju Stroomi rannaala korrastamiseks. Selle tulemusena on rand kujunemas tallinlaste üheks eelistatumaks supluspaigaks. Rahvusvahelise tunnustusena omistatav sinilipp on pealinna randadest ainsana lehvinud just Stroomil.

Sel suvel avame Paljassaares veel ühe supelranna, mis võlub linlasi ainulaadse looduskeskkonnaga. Korrastame ka Paljassaare Natura kaitseala, kuhu tulevad linnuvaatlustornid, viitadega loodusrajad ja puhkekohad. Kõik see pakub linlastele mitmekesist looduslähedast ajaveetmise võimalust.

Märgata on korteriühistute elujõuliseks muutumist. Selle tunnistuseks on korterelamute hoogne renoveerimine. Linna toetus korteriühistutele täidab oma eesmärki. Elanikud suudavad hoones vahetada välja vananenud torustikud, panna uue katuse ning teha iluravi maja fassaadile.

Aastaid on valulapseks olnud eraomanikele tagastatud majad, mis hooletud omanikud on unarusse jätnud. Rõõmu teeb selliste majade hulga vähenemine ning uute või korda tehtud eramute pidev lisandumine. Hoonete remont ja puhtuse hoidmine on tegevused, millega linnaosa elanikud ise Põhja-Tallinna elukvaliteeti parandada saavad.

Linnaosa terviklik areng vajab visiooni ja kindlat arengustrateegiat, millises suunas edasi liikuda. Neid eesmärke silmas pidades korraldas Põhja-Tallinna valitsus visioonikonverentsi «Põhja-Tallinn – lihvimata teemant».

Kopli liinid eliitrajooniks

Visioonikonverentsil tutvustati plaani kohaselt esinduslikuks elamurajooniks muutuvate Kopli liinide tulevast nägu. Samas pean vajalikuks säilitada liinidel hooned, millel on ajalooline väärtus. Sarnaselt Kopli liinidega on aastaid Põhja-Tallinna linnaosa häbiplekiks olnud Paldiski maantee alguses laiuv veega täidetud vana vundamendiauk, kuhu soojemate ilmadega kogunesid asotsiaalid oma rannahooaega veetma.
Nüüd saab seegi paik korda – peagi kerkib sinna uus hotellikompleks, kuhu on plaanitud ka nii vee- kui ka konverentsikeskus.

Lennusadama alale Meremuuseumi sadamakompleksi rajamine loob linlastele veel ühe võimaluse mere äärde pääseda. Seal saab tulevikus uudistada ajaloolist allveelaeva, vesilennukit ja jäämurdjat.

Suurimat rõõmu teeb Sõle tänavale spordikompleksi ehitamine, mis tähendab Põhja-Tallinnale ka esimest avalikku ujulat. See on häbiväärne, et pool sajandit meie linnaosas sellist ujulat polnud, kuid hea, et 21. sajandil avalik ujula siiski ehitatakse. Lisaks ujulale ehitatakse täismõõtmetega staadion ning jõu- ja pallimängusaalid.

Noortele rohkem kasulikku tegevust

Sõle spordikompleksi valmimine avardab noorte vaba aja veetmise võimalusi. Neid on Põhja-Tallinna linnaosas olnud siiani liialt vähe. Loodan südamest, et võimalikult paljud tänaval sihitult hulkuvad noored otsustavad sportimise kasuks.

Valus on vaadata politseisaadete kaadreid, kus kiirabi ja politsei nopivad meie linnaosa tänavailt end oimetuks süstinud narkomaane. Ma ei arva, et end auklikuks süstinud narkomaan leiaks tee spordisaali, kuid mitmekülgsemad vaba aja veetmise võimalused peaksid pidurdama uute süstlasõltlaste lisandumist meie linnaosa tänavatele.

Põhja-Tallinnas on üha enam neid inimesi, kes oskavad ja julgevad kaasa rääkida oma linna arengu küsimustes. Need inimesed tunnevad, et nad on linnaosa elukorraldusega seotud, et nad pole Põhja-Tallinna linnaosa käekäigu suhtes mitte pealtvaatajad, vaid kaasotsustamisõigusega vastutajad. See teeb rõõmu, sest ainult ükskõiksust ületades saame oma kodulinna paremaks muuta.

Igal teemandil on mitu tahku ning eripalgeline on ka Põhja-Tallinn. Teemant särab täies hiilguses, kui kõik selle tahud on särama löödud. See eeldab linnaosa kõigi elanike ühist tahet. Teemandi lihvimine saab alguse igaühe koduõuest ja -tänavast. Tähtis on hoida puhtust ja ilu oma ümber, siis muutub paremaks kogu elukeskkond.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.