"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Puuetega inimesed saavad arvutiõpet (0)
24. mai 2006

Äsja lõppes Tallinna Puuetega Inimeste Koja arvutiprojekti «Puuetega inimeste arvutiõpe ja internetipunkt» esimene etapp, projekt jätkub sügisel Microsoft Eesti annetatud rohkem kui poole miljoni krooni toel.

2005. aasta oktoobris alustas Tallinna Puuetega Inimeste Koda Euroopa sotsiaalfondi kaasrahastamisel arvutiprojekti, et parandada Tallinna puuetega inimeste suhtlemisvõimalusi ja tõsta üldist arvutioskust. Esimene etapp maksis 300 000 krooni. Projekti käivitamist toetasid ka linn ja sotsiaalministeerium.

Tallinna Puuetega Inimeste tegevuskeskuses Endla 59 avati tasuta internetipunkt, mida on seitsme kuu jooksul külastanud ligi 700 inimest. Lõppenud projekti esimeses etapis osales koolitusel 101 inimest, kursuse lõpetas edukalt 69 õppurit.
Programmi raames on koolitust saanud ka pimedad, kellele korraldati kursused Põhja-Eesti Pimedate Ühingu ruumides.

Tallinna Puuetega Inimeste Koja tegevjuhi Tauno Asuja sõnul on koolitatavate hinnangul nende konkurentsivõime tööturul paranenud.

«Puuetega inimeste võimalused eneseteostuseks on oluliselt paranenud, ent käia on veel pikk maa,» leiab ka Rain Laane, Microsofti Eesti esinduse juht.

«Oluline roll on siin ka tööandjatel, kelle võimuses on sobiva töökeskkonna loomine ja mõistva suhtumise tekitamine. Mida rohkem suudame kokku viia mõlema poole – tööotsija ja tööandja – vajadusi, seda suurem on saavutatud võit. Seega võib ka arvutikursuse läbimine muutuda tööotsija jaoks hüppelauaks,» ütles Laane.

Microsoftilt saadud ligi 540 000 krooni eest korraldatakse augustist kuni tuleva aasta maini arvutikursus veel sajale inimesele. Summa katab koolituse, sügava ja raske liikumispuudega inimeste koolitusega seotud transpordi maksumuse ning internetipunkti ja tugiisikuga seonduvad kulud.

Koolitusi pakutakse kahel tasemel – algajatele ja edasijõudnutele. Algõpe hõlmab põhitõdesid arvutist, Windowsist ja internetist. Edasijõudnud õpivad kasutama Microsoft Office’it, e-posti ja erinevaid internetipõhiseid suhtlusprogramme.

Tallinnas on üle 17 000 puudega inimese, kellest ligi 3300 kuulub Tallinna Puuetega Inimeste Koja 21 liikmesühingusse.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.