"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Saviliivale saavad eluaseme sundüürnikud ja noored pered (0)
24. mai 2006

Linnavalitsus kinnitas rajatavasse Saviliiva asumisse eluruumi taotlemise korra ning piiritles asumisse eluaseme omandamise eesõigust omavate isikute kriteeriumid.
Saviliiva tee 8a ja Vabaõhumuuseumi tee 95b kinnistutele ehitatavate eluruumide omandamise eesõiguse kasutamiseks tuleb augustikuu jooksul esitada elamumajandusametile avaldus.

Sinna eluruumi omandamise eesõigus on Tallinnas tagastatud eluruumi praegusel või endisel üürnikul või ühel temaga alaliselt koos elaval täisealisel perekonnaliikmel tingimusel, et nad elasid seal enne eluruumi tagastamist, samuti noortel peredel.
Noore pere all mõistetakse perekonda või üksikvanemat, kes kasvatab vähemalt ühte alla 16 aasta vanust last.

Elamumajandusamet võib vajadusel nõuda, et taotlusele lisataks teisi, eluruumi omandamise eesõigust tõendavaid dokumente.

«Korterelamute ühe ruutmeetri keskmiseks maksumuseks kujuneb 18 341 krooni ja eramutes 19 417 krooni,» ütles abilinnapea Taavi Aas. «Sellise hinnaga eluaseme soetamine peaks jõukohane olema ka neile, kelle sissetulek tavahinnaga eluaset soetada ei võimaldaks.»

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.