"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Tallinna linnavolikogus (0)
24. mai 2006

Haridus- ja kultuurikomisjon külastas 10. mai väljasõiduistungi raames Lindakivi kultuurikeskust Lasnamäel.

Tallinna suurima linnaosa ainus kultuurikeskus on pikemat aega remondis olnud. Komisjon pöördus linnavalitsuse poole palvega eraldada keskusele lisaeelarvest raha sisustuse muretsemiseks, et Lasnamäe kultuurihuvilised võiksid juba sel sügisel Lindakivi keskusesse naasta.

Komisjon arutas ka ettevalmistustöid Euroopa kultuuripealinna tiitli kandmiseks aastal 2011. Komisjon leidis, et kuni 2011. aastani peaks Tallinna kõigi olulisemate otsuste juures alati olema ka märgitud, kuidas see aitab kaasa kultuuripealinnaks saamisele.

8. mail toimus keskkonnakomisjoni väljasõiduistung Kakumäe poolsaarele. Tutvuti Merirahu rajooni ja Kakumäe poolsaare tipu kaldapealse olukorraga.

Et intensiivne astanguabrasioon toimub Merirahu arendusala ja Kakumäe sadama vahel, Kakumäe poolsaare tipus ja selle lähedastel rannajoone lõikudel, otsustati tellida uuring astangu piirkonnas aktiivse erosiooni olemuse ja põhjuste selgitamiseks ning koostada projekt astangu kaitseks, sest inimtegevust ja intensiivistuvat tsüklonaalset ilmastikku arvestades tuleb kiiresti rakendada abinõusid rannaastangu kaitseks. Raha saadakse Tallinna linnalt, riigilt, erakapitalilt ja Euroopa Liidult.

Arutati ka Kakumäe poolsaare tippu autoparkla loomise võimalikkust ja ala heakorrastamisega seotud küsimusi.

15. mail toimunud koosolekul arutas rahanduskomisjon eelnõu, millega antakse nõusolek hasartmängumaksust toetuse taotlemiseks ja kiidetakse heaks toetuse taotlemise dokumendid, sh toetuse taotlemise ankeet, projekti eelarve ja finantseerijad, hinnakalkulatsioon ja omafinantseerimise garantiikiri, millega taotletakse Tallinna linnale lisaraha Estonia puiestee ja Kentmanni tänava ristmiku ülekäiguraja rekonstrueerimiseks.
Samuti volitatakse Tallinna abilinnapead Olga Sõtnikut Tallinna linna nimel alla kirjutama toetuse taotlemise ankeedile, projekti eelarvele ja finantseerijatele, hinnakalkulatsioonile ja omafinantseerimise garantiikirjale.

Taotlusprojektiga «Liikumispuudega inimeste ülekäigurada» taotleb kommunaalamet finantseerimist hasartmaksumängu nõukogu eraldatavast rahast. Projekti peamine eesmärk on muuta Estonia puiestee ja Kentmanni tänava ristmiku ülekäigurada liikumispuudega inimestele kergemini ja turvalisemalt läbitavaks. Plaanitavate töödega soovitakse Estonia puiestee ja Kentmanni tänava ristmiku ülekäigurada tõsta kõnniteega samale tasapinnale.

Töid plaanitakse alustada 1. juulil ning lõpetada 31. detsembriks. Projekti kestuseks on kavandatud kuni kuus kuud. Taotluse kogusumma on 442 795 krooni, millest 92 795 krooni moodustab omafinantseering ja 350 000 krooni taotletav toetus.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.