"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Tallinna päev 2006 (0)
24. mai 2006

Pealinlased tähistasid 15. mail juba viiendat korda Tallinna päeva. Töistele ja tseremoniaalsetele ettevõtmistele raekojas ja Kadrioru pargis sekundeerisid erinevatele vanuserühmadele suunatud ettevõtmised Raekoja platsil ja mujal.

Kuldjala torni juures oli võimalik ajas sajandeid tagasi rännata ning Liivi sõjaks valmistuva Tallinna eluoluga tutvuda. Soovijad said osa võtta vanalinnas toimunud põnevast orienteerumismängust «Sajandeid põnev». Harjumäel oli avatud noorte infotelk.

Tallinna-teemalisel fotovõistlusel osalejad pildistasid Kalamaja. Tallinna keskraamatukogu sisehoovis näidati Tallinna-teemalisi filme. Pidupäeva lõpetas Raekoja platsil pimeduse saabumiseni kestnud kontsert, kus astusid üles Mart Sanderi Swingorkester koos solistide Kelli Uustani ja Uno Loobiga, Slide 50, Genialistid, Tanel Padar & The Sun ja paljud teised.

Traditsioonilisel aukodanike kogu istungil sõlmiti mitu linnale väga olulist lepingut.
Tallinna päeva muutis rahvusvaheliseks suursündmuseks 17 linna esindajate osalus. Külla tulnud Euroopa linnade ja Tallinna esindajad allkirjastasid rohelise pealinna memorandumi, kohtusid Eesti presidendiga ning avasid Kadriorus uue purskkaevu ja istutasid Apollo platsile 17 suurelehelist pärna.

ÜRO asepeasekretär, ÜRO koolitus- ja uurimisinstituudi UNITAR peadirektor Marcel Andrè Boisard ja Tallinna linnapea Jüri Ratas allkirjastasid raekojas kohalike omavalitsuste rahvusvahelise regionaalse koolituskeskuse asutamise lepingu.

Tallinna päevaga tähistatakse 1248. aastal saadud Lübecki linnaõigust ehk Tallinna vastuvõtmist Euroopa linnade liitu. Raekojas andis linnavolikogu esimees Toomas Vitsut kaheksale Tallinna Ülikooli üliõpilasele üle Tallinna linna stipendiumid ja kümnele tehnikaülikooli üliõpilasele Jaan Poska nimelised stipendiumid.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.