"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Algas Harju tänava varemete katmine (0)
07. juuni 2006

Tallinna Teede AS lõpetas vanalinnapäevade alguseks Harju tänava äärsete varemete esimese osa kruusa ja liivaga katmise.

Abilinnapea Olga Sõtniku sõnul on töö linna ühel käidavamal tänaval komplitseeritud. Enne kinnikatmist varemed konserveeriti ja kindlustati. Varemete kõrgeimad osad jäetakse nähtavale ning sillutuskividega markeeritakse ka kaetud müüride ning endiste tänavate asukohad.

Lisaks haljasalaks taastamisele rajatakse alale mälestusmärk 9. märtsil 1944 toimunud pommitamise ohvritele. Mälestusmärgi rolli hakkab täitma sel eesmärgil ennistatav Nõelasilma värav.

Tulevase haljasala planeerimisel arvestatakse, et seda oleks võimalik igal aastaajal aktiivselt kasutada. Linnavalitsus on seadnud eesmärgiks haljasala rajamisega sügiseks lõpule jõuda.

Tallinna linnavolikogu tegi 9. märtsil otsuse Harju tänava kinnistud sinna haljasala rajamise eesmärgil linnale osta. Tallinna linnavalitsuse ning Harju tänava äärsete kinnistute omanike esindajad allkirjastasid kinnistute ostu-müügilepingu 10. mail.
Harju tänava Niguliste kiriku poolse külje säilitamist haljasalaks korrastatuna pooldas 87,3% rahvaküsitlusel osalenutest.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.