"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Kesklinna kerkib uus hotell (0)
07. juuni 2006

Linnavolikogu kehtestas vaidlusi tekitanud Pärnu mnt 4/ Müürivahe 30 krundi detailplaneeringu. 0,1 ha suurusele krundile on omanik kavandanud 6-korruselise hotelli ehituse.

Linnavolikogu tõdes, et enne planeeringu kehtestamist avalikul arutelul esitatud vastuväited on enamikus rahuldatud. Arvestatud on Euroopa arhitektuuripärandi kaitsekonventsioonis, UNESCO maailmapärandi linnade jaoks heaks kiidetud soovitustes ja Tallinna vanalinna muinsuskaitseala põhimääruses sätestatud põhimõtetega.

Planeeringus vähendati kavandatava hoone mahtu ja muudeti eelprojekti nii, et sisehoovi akendega korteritesse pääseks võimalikult rohkem otsest päikesevalgust.

Arhitektuurinõuetest lähtuvalt peab hoone ehitama kahaneva kõrgusega ja see peab sobituma ümberkaudsetega nii, et ka edaspidi jääks domineerima linnamüüri torn ning tekiksid huvitavad vaated Musumäelt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.