"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Tallinn saab uue raehoone (0)
07. juuni 2006

Tallinna linnavalitsus esitas linnavolikogule uue administratiivhoone ehitamise otsuse eelnõu. Linnavalitsus sai linnavolikogult vastava ülesande 23. veebruaril.

Linnavalitsus pakub linna uue administratiivhoone asukohaks linnakeskme vahetus läheduses, reisisadama naabruses asuva Petrooleumi tänava pikenduse, rajatava Põhjaväila ja mere vahelise ala. Tegemist on perspektiivika arengupiirkonnaga. Rajatav Põhjaväil loob hea ühenduse linnaosadega.

Uue raekoja ehituseks loodud ideekoda juhtinud abilinnapea Kalev Kallo sõnul lähtusid eelnõusse jõudnud lahendused tingimusest, et projektiga ei kaasne lisakoormust linnaeelarvele. «Me töötasime välja finantsskeemi, mis lubab tekkivad kulud katta olemasolevate hoonete rendist või hoonestusõiguse seadmisest saadavatest tuludest,» selgitas Kallo.

Linnavolikogu, linnakantselei ja kõigi linna ametiasutuste vajadusi rahuldava administratiivhoone ehitamiseks vajaliku krundi suurus on 2,3 hektarit. Hoonesse planeeritaks umbes 35 000 ruutmeetrit kasulikku pinda ning hoone juurde 420 parkimiskohta.

Plaani kohaselt valmib uus administratiivhoone 2010. aasta septembriks. Parima arhitektuurse lahenduse saamiseks kuulutatakse välja rahvusvaheline arhitektuurikonkurss.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.