"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Avasta Aegna saar! (0)
20. juuni 2006

Kas olete avastanud kauni ja põneva ajalooga Aegna saare? Tasub see kerge vaevaga teostatav avastusretk piltlikult öeldes käeulatuses olevale pealinna merevaldusele ette võtta. Ka neil, kelle kunagine Aegnal-käik on unustuse hõlma vajunud.

Aegnale pääseb väikese liinilaevaga, mis teeb kõrghooajal, 23. juunist kuni 31. augustini saarele kolm edasi-tagasi reisi kõigil päevadel (v.a teisipäev).

22. juunini ning 1.–24. septembrini teeb laev argipäeviti (v.a teisipäev) kaks ning laupäeviti ja pühapäeviti kolm edasi-tagasi reisi.

Laev väljub Pirita jõe suudmest. Täishinnaga kaheotsapilet maksab 75 krooni, kehtivad ka ühistranspordi seadusest tulenevad soodustused. Täpsem info telefonil 522 8883.

Sügiseks valmib Aegna saarel loodusmaja, mida hakatakse kasutama seminaride ning looduspäevade ja -matkade korraldamiseks. Augustis valmib endisest metsavahitalust ümber ehitatava kompleksi esimene osa. Sügiseks valmivad ka loodus- ja matkarajad.

Aegna saare maastikukaitseala põhieesmärkideks on saare looduse ja kultuuripärandi kaitsmine, tingimuste loomine looduslähedase puhkemajanduse arendamiseks, teadusuuringute organiseerimine saare ökosüsteemide tundmaõppimiseks ning loodusteadmiste täiendamine.

Aegna saarel mitmel erineval moel aktiivselt, põnevalt ja harivalt aja veetmise ning ka ööbimise ja keha kinnitamise võimalust pakub Aegna Reisid OÜ. Ühtlasi pakub see firma gruppidele alternatiivseid saarele pääsemise võimalusi hõljuklaevast kiirkaatrini.
Täpsem info internetis kodulehel www.aegnareisid.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.