"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Keskaja turg (0)
20. juuni 2006

6.–9. juulini peetakse Tallinna vanalinnas taas Keskaja turgu. Juba seitsmendat korda!

Keskaja turg pakub loomisrõõmu tegijaile ja osasaamislusti linlastele ja turistidele ning edendab seeläbi rahvuslikku käsitööd. Keskaja turgu korraldab Eesti Rahvakunsti ja Käsitöö Liit.

Käsitöölisi, meistreid ja kunstnikke tuleb kokku üle Eesti. Osavõtjaid on rohkem kui eelnenud aastail. Turul osalemise üheks oluliseks eelduseks on keskaegne riietus. Tegijad loodavad, et sellest innustuks ka linnarahvas ning samuti keskaegseis rõivais turule tuleks.

Silmale ja kõrvale kuulamist-vaatamist pakub Raekoja platsile üles seatud laval toimuv. Üles astuvad Hovinarrit Soomest, Vello Vaheri kondiväänajad, Olde Hansa trubaduurid, tuleneelajad, stuudio Vaikuse Muusika ja Kiili vanamuusikaansambel. Õpitakse keskaegseid tantse. Oodata on ka rüütleid Liivimaalt. Samuti algavad Raekoja platsilt vanalinna-ekskursioonid noorgiidide juhendamisel.

Laste mäel (Niguliste plats) löövad oma meistrikojad püsti klaasimeistrid Palamuselt, küünlavalmistajad, ravitsejad, kalligraaf, keskaegne juuksur, alkeemik ja paljud teised. Mõnusaid kaasalöömise võimalusi saavad seal kasutada nii lapsed kui ka täiskasvanud. Lisaks mängib pärimusteater Loomine seal lasteetendust «Lopi ja Lapi».

Tallinna Kinomajas saab näha keskajateemalisi filme «Surmatants», «Reigi õpetaja», «Saatana pisar» ja «Hundiseaduste aegu».

Ka keelekastet ja kehakinnitust pakutakse keskaegsel moel.
Info: www.folkart.ee; e-post: info@folkart.ee; projekijuht Anne Velt, tel 5330 3880

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.