"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Leonid Mihhailov, Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondise ASi arendusdirektor (0)
20. juuni 2006

Tallinnas läks esimene troll liinile 6. juulil 1965. aastal. Esimese trolliliin viis Estonia teatri juurest hipodroomile. Praegu sõidab meil kaheksal liinil 124 trolli ja ametis on 250 juhti.

Trollibussi ajalugu algas 1882. aastal, kui insener Werner von Siemens esimese eksemplari kokku pani. Trollibussi võidukäik algas möödunud sajandi 30. aastail.

Trollibuss on keskkonnasõbralik liiklusvahend, sest ei levita see ju kahjulikke heitgaase. Seoses naftatoodete hinna pöördumatu kasvuga on elektertransport ka majanduslikult soodne.

Olen veendunud, et trollibuss jääb ka edaspidi Tallinna ühistranspordi lahutamatuks osaks.

Maailmas on praegu 47 «trolliriiki». 370 linnas teenindab sõitjaid umbes 41 000 trollibussi. Euroopa Liidu piires on troll kasutusel 60 linnas. Nende linnade trollibussid peavad arvestama liikumispuudega inimese vajadustega. Näiteks on ka Tallinnas 28 madalapõhjalist trollibussi, mille liikumisgraafik on sõiduplaanides eraldi märgitud.

Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondise ASi nõukogu võttis vastu otsuse osta nelja aasta jooksul juurde 28 madalapõhjalist trollibussi.

Sel aastal on linnaeelarves seitsme uue trolli liisingumakseteks 3,3 miljonit krooni. Konkursi õnnestumise korral jõuavad uued trollid meile hiljemalt aasta pärast.
2003. aastal vastu võetud arendusprogrammi kohaselt peaks meie trollide keskmine vanus langema 14,5 aastalt 12 aastale.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.