"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Nõmme spordilinnaosaks (0)
20. juuni 2006

On väga rõõmustav, et inimeste arusaamad liikumisharrastuste mõjust igapäevase elukvaliteedi suurendamisel avarduvad.

Rohelise linnaosana on Nõmme tervislikke eluviise harrastavatele inimestele alati aasta ringi sportimisvõimalusi pakkunud. Seejuures kõikidele tallinlastele, mitte ainult nõmmekatele.

Koos inimeste teadlikkuse tõusuga avarduvad ka võimalused.

Sel aastal on valmimas ja laienemas mitu spordi- ja vabaajaobjekti, mis ilmestavad lisaks Nõmmele kogu linna. Linnaeelarves on Nõmme erinevate spordirajatiste laiendamiseks, renoveerimiseks, ehitustöödeks ja projekteerimiseks kokku 23,6 miljonit krooni, millele lisandub 4,9 miljonit krooni välisraha. Tänu sellele on Nõmme spordikeskusest kujunemas Eestis ainulaadne, erinevate liikumisvõimalustega puhkekeskus. Esimesed viljad on kohe valmimas.

Nõmme spordikeskuse eelmisel aastal valminud seiklusrada laiendati juuni alguseks seikluspargiks, mis pakub erinevaid võimalusi igas vanuses seiklushuvilistele.

Seikluspark koosneb viiest erineval kõrgusel asetsevast rajast, mis ei nõua ettevalmistust ega sea vanusepiire. Rajale minek on omalaadne väljakutse ja iseenda proovilepanek ning pakub nii keha kui ka vaimu arendavat tegevust mitmeks tunniks. Allameetrimehi radadele siiski ei lasta.

Lapsed saavad radadele vaid täiskasvanuga koos ning pikkust peab neil olema vähemalt 115 sentimeetrit, et seiklusjanu ohtlikuks ei muutuks.

1. septembriks lõpevad Nõmme spordikeskuse välibasseinide renoveerimistööd. Phare 2003. aasta programmi (CBC 2003) raames toetust saanud projekti «Nõmme spordikeskuse välibasseinide renoveerimine ja liikumisradade tähistamine» eesmärgiks on 1936. aastal avatud Nõmme spordikeskuse kahe välibasseini renoveerimine ning basseinitehnika maja ehitamine. Samuti taastatakse eelsoojendusbassein.

Basseinidele lisatakse tänapäevased puhastusseadmed, mis tagavad vee kõrge kvaliteedi. Puhtus saab seal olema pea sama hea kui uutes veekeskustes, mis on elanike seas väga populaarsed.

Samuti kaob vetikate probleem, mis kummitas suplejaid just palavatel suvepäevadel, kui ujumissoov kõige suurem.

Järgmiseks suusahooajaks loodame valmis saada Harku parkmetsa valgustatud suusarajad. Radu ja nendeni viivaid juurdepääsuteid valmib kokku 13,5 kilomeetrit, lisaks autoparklad. Radadele luuakse ka juurdepääs Tähetorni tänavalt, Harku mõisa poolt ja hiljuti valminud Veskimöldre elurajooni poolsest küljest.

Rajad ühtivad osaliselt tervisejooksjatele tuntud Pääsküla rabajooksu rajaga.
Liikumisradadel on lumisel ajal suusarajad, muul ajal on aga võimalik neil joosta, kepikõndi teha või jalgrattaga sõita. Harku metsapargi liikumisradu hooldab Nõmme spordikeskus.

Aprilli lõpus alanud Hiiu staadionihoone ehitamine jõuab lõpule mihklipäevaks. Endiste konteinermajakeste asemele tulevad nüüdisaegsed riietus- ja duširuumid, samuti treenerite ja klubide ruumid.

Jalgpalliväljak saab uue kunstmurukatte, mis on tunduvalt parem kui olemasolev. Pealtvaatajate tarbeks ehitatakse staadionile 300-kohaline tribüün. Tulevikus on Hiiu staadionil võimalik pidada ka jalgpalli Eesti meistriliiga kohtumisi.

Peatselt saab Nõmme endale ka kõikidele tänapäeva nõuetele vastava spordisaali. Koos Nõmme gümnaasiumiga alustati spordimaja projekteerimisega.

Kaugel ei ole aeg, mil nõmmekad saavad valminud spordihoones erinevaid saalispordialasid harrastada ja võistlusi korraldada. Ja veelgi tähtsam on see, et spordihoone rajamisega paranevad Nõmme gümnaasiumi õpilaste sportimistingimused. Ehitustöödega saab alustada juba järgmisel aastal.

Terves kehas terve vaim! Tulge ja arendage neid mõlemaid Nõmme linnaosas asuvates spordi- ja vabaajakeskustes!

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.