"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Teine lisaeelarve läbis esimese lugemise (0)
20. juuni 2006

Tänavuse teise lisaeelarve mahuks on pisut enam kui 521 miljonit krooni, mis põhiliselt kaetakse vara müügist laekuvate tulude arvel. Planeeritust enam suureneb ka tulu dividendide, maamaksu ja üksikisiku tulumaksu arvelt.

Lisaeelarvega suurendatakse investeeringuid teedele 158 miljoni krooni võrra. Haljasalade korrastamiseks eraldatakse 18,5 miljonit krooni. Mitmesugusteks remonttöödeks saavad lisaraha 13 kooli, 31 lasteaeda ja neli huvikooli.

Linnapea Jüri Ratase sõnul püüti lisaeelarvet koostades arvestada võimalikult paljude tallinlaste soovide ja vajadustega. «Arvestatud on ka paljusid opositsioonierakondade esitatud ettepanekuid, mis on senise linnavalitsemise juures olnud kahjuks harv praktika,» lisas Ratas.

Opositsiooniga koostöö näiteks tõi Ratas Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni ettepaneku Tallinna põhikooliõpilastele õppevahendite soetamiseks iga-aastase toetuse maksmiseks. Lisaeelarve eelnõuga ongi ette nähtud viis miljonit krooni I–IV klassi õpilastele töövihikute soetamiseks. Ka algab teise lisaeelarve vastuvõtmisel Merivälja tee rekonstrueerimine, mille vajadust on rõhutanud reformierakondlane Keit Pentus.

Lisaeelarve esimese lugemise lõpetamise poolt oli 49 rahvaesindajat, vastu ja erapooletuid ei olnud. Lisaeelarve võetakse eeldatavasti vastu 22. juunil linnavolikogu erakorralisel istungil.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.