"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Kopli ametikoolis algas vastuvõtt (0)
16. august 2006

Tallinna Kopli Ametikool (TKAK) võtab alates 1. augustist vastu avaldusi põhikooli pooleli jätnud õpilastelt.

TKAK on ainus kutsekool Tallinnas, kus saavad ametit õppida ja pooleli jäänud üldharidusõpinguid jätkata ka need noored, kes on põhikoolist mingil põhjusel välja langenud. Valida on kahe perspektiivse eriala vahel: kinnisvarahooldaja (õppetöö eesti keeles) ja käsitöömeister (õppetöö eesti ja vene keeles). Mõlemale erialale on kavas vastu võtta 30 õpilast.

TKAK on esimene Tallinna munitsipaalkutsekool, mis alustas esimeste õpilastega 2004. aastal. Eelmisel õppeaastal õppis TKAKis 329 õpilast. Tänavune vastuvõtt on juba kolmas. Esimene lend kvalifitseeritud oskustöölisi lõpetab 2007. aasta jaanipäevaks.
TKAKi peamiseks ülesandeks on ette valmistada eelkõige Tallinna ja Harjumaa ettevõtete vajadustele vastavaid oskustöölisi. Põhiharidusega õpilaste kõrval on juba kaks aastat pakutud hariduse omandamise võimalusi ka neile noortele, kellel üldhariduskool on pooleli jäänud.

Kinnisvarahooldaja erialal õppijad omandavad kolmeaastase õpinguaja jooksul teadmised ja oskused ehitiste ja hoonete konstruktsioonide ning tehnosüsteemide remondi- ja hooldustööde alal, ning oskavad teha puhastus- ja haljastustöid sees ja väljas. Tulevased käsitöömeistrid oskavad valmistada rahvuslikul ja uusloomingulisel käsitööl põhinevaid esemeid etteantud kavandite järgi.

Õppetöö individualiseerimise eesmärgil toimub üldteadmiste ja praktiliste oskuste omandamine väikestes, 15-liikmelistes õppegruppides. Ameti õppimise kõrvalt omandavad noored põhihariduse ja saavad võimaluse keskhariduse tasemel edasi õppida. Õppimist soodustab toetav keskkond, nüüdisaegne sisustus ning head sportimis- ja huvitegevuse võimalused.

Põhihariduse juba omandanud noortel on lisaks võimalik õppida trammi ja trollibussi lukksepp-elektriku erialal.

Oskustööliste ettevalmistamisel on kooli headeks koostööpartneriteks Tallinna suured ja tuntud ettevõtted Tallinna Trammi- ja Trollibussikoondis, AS Tallinna Vesi, BLRT Grupp, AS Minu Vara jt. See tagab lõpetajatele võimaluse leida hea töökoht.

Põhihariduseta noorte õpet toetavad Euroopa Liit, teadus- ja haridusministeerium ning Tallinna linnavalitsus.

Dokumente võetakse vastu tööpäevadel aadressil Kopli 98 kella 10–15. Täpsem info kooli kodulehel http://kopliamk.haridus.ee või telefonil 661 8039.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.