"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Malevasuvi läks korda (0)
16. august 2006

Tallinna abilinnapea Kaia Jäppineni sõnul võib malevasuve kordaläinuks lugeda, kuid ilmselt annab veel nii mõndagi parandada.

«Üheks probleemiks on, et tööandjad alahindavad noori, kes on tegelikult võimelised palju rohkemaks kui arvatakse,» nentis Jäppinen. «Neil on töötahet ja nad on väga tublid.»

Jäppineni sõnul tuleb tööandjate otsimisel palga alammäär kindlaks määrata. «See suurendaks noorte huvi õpilasmalevaga liitumise vastu,» ütles Jäppinen. «Praegu on olukord selline, et mõned kohad jäid täitmata. Kindlasti on selle peamiseks põhjuseks liiga madal tasu.»

Tänavu tegutses Tallinna õpilasmaleva koosseisus 31 linnasisest ja ?1 linnavälist rühma, kokku ligi 1300 noort.

Enamikule linnasisestest rühmadest andsid tööd linnaosavalitsused ja linnaettevõtted, näiteks Tallinna Autobussikoondise AS. Linnavälised rühmad tegutsesid peamiselt põllumajanduses. Õpilasmaleva taastamisest peale on üheks tööandjaks olnud Riigimetsa Majandamise Keskus.

Linnarühmas osalejad teenisid tunnis 18 krooni, seega vahetuse jooksul natuke üle 1000 krooni, ja linnavälistes rühmades osalejad 18-25 krooni, marjakorjajate teenistust arvestati tükitöö alusel? Tublimate malevlaste töötasud ulatusid isegi kuni 4500 kroonini, keskmine teenistus jäi 1500-2000 krooni vahele.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.