"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Endisse paekarjääri rajatakse tööstuspark (0)
30. august 2006

Tallinna linnavalitsus kehtestas Lagedi tee 8a, 14, 16b ja 16c kruntide detailplaneeringu, mis annab võimaluse endise paekarjääri alad tööstuse arendamise otstarbel taaskasutusse võtta.

«Detailplaneeringuga kavandatu tihendab Tallinna üht olulist tootmispiirkonda ning loob sinna uusi töökohti,» ütles abilinnapea Kalev Kallo. «Detailplaneeringu realiseerumisel võetakse endised kaevandusalad, karjäär ja jäätmaad taaskasutusse.»

Detailplaneeringu koostas K-Projekt AS. Detailplaneeringu kohaselt võetakse endise Väo paekarjääri 65,8 ha suurune maa-ala kasutusele tootmise ja äri otstarbel.
Riigi omandis olevatele Lagedi tee 16b ja 16c kinnistutele on plaanis rajada soojuse ja elektri koostootmi?e elektrijaam ja tehnopark. Elektrijaam hakkab kasutama kütusena 75% puitu ja 25% turvast.

Eraomandis olevate Lagedi tee 8a ja 14 kinnistute jagamisel tekkivatele kruntidele on kavandatud äri- ja tootmishooned. Riigi maadele on seatud 70 aastaks hoonestusõigus OÜ Digismart kasuks. Planeeritava maa-ala liikluslahendus arvestab maanteeameti tellimusel koostatava Väo eritasandilise liiklussõlme lahendusega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.