"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Kopli liinid muutuvad esinduslikuks elupiirkonnaks (0)
30. august 2006

Linnavolikogu otsustas 16,8 ha suuruse nn Kopli liinide ala avaliku ja erasektori koostöös terviklikult rekonstrueerida.

Kopli liinid muudab tänapäevaseks paeluvaks elukeskkonnaks enampakkumise teel leitav arendaja. Tallinna abilinnapea Taavi Aasa sõnul hõlmab kurikuulsate Kopli liinide hinnatud korterelamualaks rekonstrueerimine nii hooneid kui ka piirkonna tänavaid ja haljasalasid.

«Arendaja peab olema suuteline korraldama Kopli liinide piirkonna tervikuna kordategemise,» ütles Aas. «Samuti jääb arendaja ülesandeks sellele eelnev asjaajamine, sealhulgas praegu selle piirkonna majades elavatele sissekirjutusega ja üürilepingutega inimestele uute eluasemete leidmine.»

Avaliku kirjaliku enampakkumise korras leitava arendaja kasuks seatakse linnamaale hoonestusõigus tähtajaga 99 aastat.

Linn seab üheks tingimuseks, et enampakkumise võitja peab hiljemalt 31. oktoobriks 2007 korraldama kinnistul asuvatest elamutest isikute ümbermajutamise teistesse eluruumidesse tingimusel, et üürnikud registreerivad oma elukoha teise eluruumi ja kohustuvad lõpetama Põhja-Tallinna valitsusega üürilepingud poolte kokkuleppel.
Arendaja peab leidma üürnikele sobiva kompromissi kas neile vähe?alt samaväärse elupaiga või rahalise kompensatsiooni pakkumisega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.