"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Liikluskorraldajad tagavad turvalise koolitee (0)
30. august 2006

Transpordiamet on seadnud eesmärgiks kõik ülekäigurajad kooliaasta alguseks turvaliseks muuta ning kutsub ühtlasi autojuhte tähelepanelikkusele.

Hiljemalt kooliaasta alguseks saavad uue värvkatte kõik kulunud vöötrajad. «Teeme kõik selleks, et kooliaasta alguseks oleks tagatud võimalikult ohutu koolitee,» ütles abilinnapea Jaanus Mutli. «Paraku ei ole liiklust reguleerivatest märkidest kasu, kui neist kinni ei peeta ja jalakäijaist ei hoolita.» Mutli sõnul peaks iga autojuht ohutule liiklemisele kaasa aitama, kuid paraku tegelikkuses see nii ei ole.

Eriti tähelepanelik tuleb olla kooliaasta algul, kui tänavale ilmub suur hulk ikka veel suurt suve südames kandvaid, elevil ja linnaliikluse ohte endale veel mitte teadvustavaid lapsi.
Kooliaasata alguseks saab värske ilme üle 300 vöötraja. Esimesel koolipäeval, 1. septembril ning esimesel koolinädalal aitavad koolide juures lastel ohutult sõiduteed ületada abipolitseinikud, vanavanemate liidu vabatahtlikud ja Tallinna munitsipaalpolitseinikud. Teeületuse turvajad on väljas eelkõige foorita ülekäigukohtade juures, samuti väga tiheda liiklusega tänavate läheduses asuvate koolide juures.

Liikluse reguleerijad on ülekäiguradadel lapsi aitamas reedel, 1. septembril kella 8–14 ja esimesel koolinädalal 4.–8. septembrini kella 7.30–10 ja 12–15.

Ülekäiguradade veelgi turvalisemaks muutmiseks kaalub linnavalitsus võimalust hakata neist ohtlikumaid kollaste vilkuvate tulega märgistama.

«Pilootprojektina tahame neljas tiheda liiklusega kohas vilkuva fooritule efekti proovida juba tänavu,» ütles linnapea Jüri Ratas. «Nendeks kohtadeks võiks olla Raua tänaval kooli juures asuv ülekäigurada ning ülekäigurajad Kärberi tänaval, Kadaka puiesteel ja Pirita teel.»

Linna liiklusteenistuse direktori Mati Songisepa sõnul kasutatakse sellist lahendust jalakäijate turvalisuse tõstmiseks mitmes Euroopa riigis. «Kollased hoiatustuled vöötradade juures vähendavad võimalike liiklusõnnetuste ohtu tunduvalt,» kinnitas Songisepp.

Eelmisel aastal alustas linn projektiga «Turvaline ülekäigurada». Projekti raames valgustatakse ülekäigurajad teele suunatud valgusvihuga, mis teeb jalakäijad paremini nähtavaks ning suurendab oluliselt liiklusohutust pimedal ajal.

Praeguseks on Tallinnas 20 erivalgustusega ülekäigurada. Sellel aastal on turvaliste ülekäiguradade rajamiseks eelarves miljon krooni.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.