"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Pargid muutusid suvega kaunimaks (0)
30. august 2006

Tallinna parkidesse investeeritakse tänavu üle 45 miljoni krooni, sellest 15,5 miljonit krooni kulus linna esinduslikema Kadrioru pargi edendamiseks.

Kadrioru pargis valmis Weizenbergi tänava lõpetav trepistik koos veesilma ja selle esise platsiga, uuendati Luigetiigi ümbrus ja pargiteed, Lilleaia ümmarguste purskkaevude ja Kivisilla purskkaevu ümbrus.

Lasnamäel investeeriti sel aastal ligi 2,7 miljonit krooni Kivila parki. Ehitati 2100 m² asfaltkattega pargiteid, 2800 m² sõelmetega pargiteid ja rajati 25 000 m² haljastust. Pargi valgustamiseks paigaldati 82 laternaposti. Pargis on laste mänguväljak ning korvpalli- ja ekstreemspordiväljak.

Jüriöö pargis tehakse töid 10 miljoni krooni eest. Muu hulgas valati tulevaste rajatiste vundamendid ja tugipostid, tegemisel on esinduslikud pargiteed ja valgustus. Peterburi tee ääres paikneva Jüriöö pargi detailplaneering näeb ette 4,5 hektari suurusele maa-alale paraadpargi ja tuletorniga monumendi rajamise.

Kopli Kalmistupargis tehti töid kokku 1,9 miljoni krooni eest. Remonditi parki läbiv sõidutee, lammutati parki risustanud lagunenud hoone ja paigaldati tänapäevane lastemänguväljak, uuendati keskalleed ning remonditi piirdeaeda, paigaldati pargipingid ja prügiurnid.

Mustamäe Männi parki investeeritava 5,2 miljoni krooni eest rajatakse parki neli laste mänguväljakut ja uus spordikompleks.

Rahvusraamatukogu taga asuvas Tuvi pargis rajati 1,9 miljoni krooni eest purskkaevu maa-alune osa ja haljastati parginõlva.

Pirita linnaosas asuva Lillepi pargi arendusse investeeriti ligi miljon krooni ja Pirita rannakaitserajatistesse 400 000 krooni. Kristiine linnaosas asuv Löwenruh park saab miljoni krooni eest valgustuse.

Haljastatakse ka Harju tänava äärne ala, ühtlasi taastatakse Nõelasilma värav, millest kujundatakse 1944. aasta märtsipommitamise memoriaal. Selle tarvis on eelarves 9,9 miljonit krooni.

Tallinnas istutati kevadel 4087 puud ja 1446 põõsast – mullu istutatud 1300 puu ja 900 põõsaga võrreldes palju rohkem. Tänavu sügisel on plaanis parkide kõrghaljastust täiendada ning vanu põõsagruppe välja vahetada. Linnaparkide teede äärde istutati sel aastal 36 000 lille.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.