"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Tallinn ostab veepolitseile kaatri (0)
30. august 2006

Linnavolikogu otsustas osaleda Põhja politseiprefektuuri veepolitsei projektis, võttes linnale kohustuse tasuda politsei soetatava kaatri maksumus.

Veepolitseile kaatri ostuks on linna tänavuses eelarves miljon krooni. Et kaater maksab kolm miljonit krooni, sõlmitakse leping, mis tagab kaatri soetamise finantseerimise kolme aasta jooksul. Politsei kohustuseks jääb kaatri püsikulude kandmine ja kaatri haldamine.
Põhja politseiprefektuur ja linnavalitsus otsustasid 2005. aasta lõpus peetud kõneluste käigus asuda 2006. aastal looma veepolitseid, mis tagaks avaliku korra linna ümbritseval akvatooriumil ja saartel.

Viimastel aastatel on Tallinna ja Harjuma? rannikuvetes kiiresti laienenud veeturism ja veesõidukite kasutamine. Seoses sellega on sagenenud õigusrikkumised veesõidukite kasutamisel ning korrarikkumised väikesaartel ja avalikes randades.
Naaberriikide kogemus näitab, et korrakaitset rannavetes saab tagada ainult veepolitsei.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.