"Viimastel aegadel on hea tendents, et me pole vägivaldsed taimede vastu. Need haigused, kus sul oli õhtul vaja Roosimäele minna ja pruudile sülem roose murda – see on läinud."

Ain Järve, Kadrioru pargi juhataja
Veeteede amet teeb tuletornist muuseumi (0)
30. august 2006

Linnavalitsus kehtestas Valge 3 kinnistu detailplaneeringu, mis annab võimaluse rajada alale tuletornimuuseum ja vaateplatvorm.

Detailplaneeringu kohaselt on plaanis 8300-ruutmeetrisele alale ehitada kuni kolmekorruseline laevaliikluse korraldamise keskuse administratiivhoone, olemasolevad hooned muuseumiks rekonstrueerida ning rajada vaateplatvorm ja kergliiklusteed. Detailplaneeringu koostas veeteede ameti tellimusel aktsiaselts ENTEC.

Kõnealune maa-ala asub kesklinna ja Lasnamäe linnaosa piiril Kadrioru pargi, Valge tänava ja Eesti Kunstimuuseumi krundi vahel.

Arhitektuurimälestisena kaitse all olev Tallinna Põhja tuletorni hoo?e säilitatakse praegusel kujul. Tuletorni hoone moodustab koos teiste restaureeritavate hoonetega ansambli, kuhu on kavas rajada tuletornimuuseum.

Kinnistu põhjaossa Lasnamäe nõlvale on planeeritud vaateplatvorm, millelt avaneb vaade merele ja Kadrioru pargile. Rajatava vaateplatvormi juurde pääsemiseks on kavandatud avalikku kasutusse jääv kergliiklustee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.