"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Nõmmest sai taas kuurortlinnaosa (0)
13. september 2006

Möödunud laupäeval avati pärast pikka ja põhjalikku remonti Nõmme spordikeskuses välibasseinid. Basseinide taastamine tänavu on sümboolne, sest nende ehitamisest möödus augusti lõpus 70 aastat. Väärikaks juubeliks väärikas välimus.

Basseinide avamiseks korraldas linnaosavalitsus kõikidele linlastele toreda perepäeva. Sel päeval jätkus Nõmme spordikeskuse juures tegevust igas vanuses inimestele alates lastest kuni vanavanemateni, nii spordisõpradele kui ka muusikahuvilistele. Tasuta oli avatud Eesti suurim seikluspark, oli atraktsioone lastele, peeti jooksuvõistlus ja võrkpalliturniir. Avamispidustused päädisid suurepärase kontserdiga, kus esinejateks eesti rockmuusika saurused Kolumbus Kris ja Ultima Thule.

Rohelise linnaosana on Nõmme tervislikke eluviise harrastavatele inimestele alati aasta ringi sportimise võimalusi pakkunud. Uuendatud basseinid ja korralikud liikumisrajad võimaldavad seda veelgi paremini teha.

Spordikeskuse välibasseinide remont algas tänavu 20. märtsil. Projekti ligi 11 miljoni krooni suurusest eelarvest moodustas 4,4 miljonit krooni Euroopa raha, ülejäänu tuli linnalt.

Projekti peamine eesmärk – ajaloolise Nõmme spordikeskuse aastakümnete jooksul täielikult amortiseerunud välibasseinide taastamine – sai täidetud. Nõmme basseinid on maailmas ainulaadsed, sest saavad kogu vee looduslikest allikatest.

Mis siis ära tehti? Projekti raames rekonstrueeriti täielikult kaks täismõõtmetes 50 m pikkust basseini ning ehitati basseinitehnika hoone, kus suvekuudel tegutseb välikohvik, samuti toestati eelsoojendusbasseinide kaldaid. Lisaks puhastusseadmetele on olemas õhkpumpade süsteem, mis suunab suvel spordikeskuse hoones tekkiva soojuse vee temperatuuri tõstmiseks ning basseinide veest õhkuv jahedus omakorda jahutab suvel maja. Jahedamate ilmade korral on vajadusel võimalik ka vett mõne kraadi võrra soojendada.

Talvel kasutatakse basseinide vett kunstlume valmistamiseks. Tänu soojendusseadmetele saab veemõnusid nautida ka siis, kui mererandade vesi on ujumiseks külm. Hea näide selle kohta on võtta eelmisest nädalast – kui Tallinna supelrandades oli veetemperatuur 13-14 kraadi, siis Nõmme välibasseinides küündis see 20 pügalani.

Mul on hea meel, et Nõmmel kui kunagisel kuurortlinnal on taas olemas vääriline puhkekompleks koos ainulaadsete basseinidega. Nõmme suudab ka tänasel päeval pakkuda kõigile linlastele mitmekülgseid puhkamisvõimalusi.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.