Tasub vaadata, et valitsus liiga ulatuslike riiklike kulutustega hinnatõusule lisahoogu ei anna. Kehtestades seeläbi justkui kogemata täiendavat “inflatsioonimaksu."

Madis Müller, Eesti Panga president
Tallinna lapsed saavad sünnipäevatoetust (0)
13. september 2006

Tallinna pered, kus kasvab kaks või enam last, saavad lapsele sünnipäevatoetust taotleda. Sünnipäevatoetust makstakse pere teisele ja järgnevatele lastele 2., 3. ja 4. sünnipäevaks.

Linnavalitsus maksab pere teisele ja järgnevatele lastele 1000 krooni suurust lapse sünnipäevatoetust alates 2004. aastast.

Selle aasta juulikuust saab sünnipäevatoetust ka 4. sünnipäevaks, mida makstakse tagasiulatuvalt alates 1. jaanuarist. Pered, kelle teine või järgnev laps sai nelja-aastaseks enne toetuse kehtestamist, saavad toetust taotleda kuni 2. oktoobrini.

Sünnipäevatoetust maksavad elukohajärgsed sotsiaalhoolekande osakonnad avalduse alusel. Toetus makstakse lapsevanemale, eestkostjale või hooldajale tingimusel, et üks vanematest või eeskostja on rahvastikuregistri andmetel elanud Tallinnas vähemalt aasta enne lapse sünnipäeva ning laps elab rahvastikuregistri andmetel toetuse taotlejaga ühel aadressil.

Avalduse toetuse saamiseks võib esitada alates lapse sünnipäevakuust kolme kuu jooksul.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.