"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Uksed avas uus naiste kriisikodu (0)
13. september 2006

Tallinnas avati möödunud nädalal naiste kriisikodu, kuhu saab majutada kor­raga 12 perevägivalla all kannatavat naist, vaja­dusel koos lapsega. Lisa­ks hädamajutamisele saab sealt psühholoogilist ja juriidilist abi.

MTÜ Tallinna Naiste Kriisikodu (endise nimega Tallinna Naiste Tugikeskus-Varjupaik) tegutseb mullu märtsist, mil äärelinnas saadi enda käsutusse väikesed poolkeldriruumid. Uue kriisikodu vastremonditud ruumide avamine sai teoks tänu sotsiaalministeeriumi ja Tallinna linna toetusele. Uue kriisikodu üks tuba on mõeldud kaitset vajavatele eakatele.

Lisaks peavarjule saab kriisikodus psühholoogilist abi ja informatsiooni juriidiliste probleemide lahendamiseks – näiteks laste elatisraha, lahutuse ja varajagamise küsimustes, abistatakse ametiasutustega suhtlemisel ning avalduste ja taotluste vormistamisel. Psühholoogilist kriisiabi ja hilisemat nõustamist jagatakse abivajajale pärast kriisikodust lahkumist vajadusel veel pool aastat.

Nõustatakse ka varjupaika mittevajavaid paarisuhtevägivalla all kannatavaid naisi ja nende lapsi. Keskuses töötavad ka vabatahtlikud.

Tallinna abilinnapea Merike Martinsoni sõnul on vastse kriisikodu roll tavalise varjupaiga omast märksa kaalukam. «Siinsete spetsialistide jagatav nõu ja abi võimaldab vältida kriiside süvenemist ning on tähtis kuriteo ennetamise seisukohast,» ütles Martinson.
Abilinnapea sõnul on vägivaldse kodu mõju lapse kujunemisele väga ohtlik.

«Organisatsioone, mis püüavad vägivallale vastu seista ning hättasattunuid aidata, tuleb igati toetada,» lisas Martinson.

MTÜ-l Naiste Kriisikodu on koostöölepe MTÜga Kuriteoohvrite Toetamise Ühing «Ohvriabi», koostööd tehakse ka Tallinna linnaosade sotsiaalhoolekandeosakondade, politsei, varjupaikade ja mitme kodanikeühendusega. Kriisikeskuse tegevust on toetanud hasartmängumaksunõukogu ja Avatud Eesti Fond. Uute ruumide remontimisel abistasid ES Sadolin AS, Maxit Estonia AS ja AS Nurmiko. Kriisikeskus on tänulik igasuguse rahalise toetuse eest; arveldusarve number Hansapangas on 221027376525.

Kriisipsühholoog Ülle Kalviku sõnul registreeritakse Põhja politseiprefektuuri andmetel koduse vägivalla juhtumeid üha enam. See näitab eeskätt kasvavat julgust oma probleemidega välja tulla. «Edaspidi kavatseme koostöös Eneseleidmise ja Kriisikeskusega «Mahena» ka vägivaldsete perede lastega rohkem tegelda,» ütles Kalvik.
Kriiskodu nõustajate poole võib pöörduda ööpäev läbi telefonil 526 4697 ja kella 14–22 telefonil 661 5833.

Kriisikodu e-posti aadress on tallinn@naisteabi.ee. Kodulehel
www.naisteabi.ee on avatud foorum, kus on võimalik esitada küsimusi kriisikodu spetsialistidele.

Lisaks vastavatud naiste kriisikodule on Tallinnas kaks ema ja lapse varjupaika.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.