"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Iru hooldekodust saab nüüdisaegne hoolduskeskus (0)
27. september 2006

Iru hooldekodu jääb Tallinna munitsipaalasutuseks ja saab kohaks, kus vanuritele on loodud kõik võimalused inimväärseks ja turvaliseks eluks. Iru hooldekodu arengukava näeb ette uue 150-kohalise korpuse ehitamise ning olemasolevate hoonete täieliku remondi, kokku tuleb keskusesse 400 kohta.

Renoveerimistööd maksavad 300 miljonit krooni, millest 192 miljonit krooni taotleb linn Euroopa Liidu struktuurfondidelt.

1927. aastal asutatud Iru hooldekodus on praegu 1–4-kohalistes tubades 385 voodikohta, keskmine teenuse hind on 6400 krooni kuus, eaka või puudega inimese pensionile maksavad vajamineva summa juurde linn ja/või sugulased. Hooldekodu elanikele pakutakse lisaks majutusele ja hooldusele sotsiaalnõustamist ja rehabilitatsiooni, ligi 2/3 neist vajab ulatuslikku kõrvalabi.

Oma asupaiga poolest on Iru hooldust vajavatele Tallinna eakatele väga soodne, võimaldades sagedast kontakti sugulastega. Praegu on Tallinnas hooldekodudesse suunamise järjekorras 55 eakat.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.