"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Lasnamäe Tööstuspargi kolm viimast kinnistut leidsid omaniku (0)
27. september 2006

Linnavalitsus otsustas nõustuda kolme viimase vaba Lasnamäe tööstuspargi kinnistu hoonestusõigusega koormamisega koos kinnistute väljaostuõigusega.

Nüüdseks on konkursi korras müüdud või hoonestusõigusega koormatud 15 tööstuspargi territooriumil asuvast 18st tootmis- ja ärimaa funktsiooniga kinnistust –müüdud on kümme ning hoonestusõigusega koormatud viis kinnistut.

Kolmest viimasest kinnistust kaks saab hoonestusõiguse alusel koos hilisema väljaostuõigusega enda kasutusse Tallinna Farmaatsiatehase AS ning ühe OÜ Eumar Santehnika.

Tallinna Farmaatsiatehase ASi kruntidele ehitatakse hooned ravimsalvide tootmiseks, tehases saab rakendust sada töötajat. OÜ Eumar Santehnika ehitab krundile hoone sanitaartehnika tootmiseks, äriplaani kohaselt rakendatakse ettevõttes 110 töötajat.

«Lasnamäe tööstuspark loob Lasnamäele juurde vähemalt 1800 uut töökohta,» ütles abilinnapea Jaanus Mutli. «Lasnamäe Tööstuspark on osutunud linna jaoks väga vajalikuks ja edukaks ettevõtmiseks. Ettevõtetel oli nende tööstusmaakruntide vastu suur huvi. Seda arvestades otsib Lasnamäe Tööstuspark uusi alasid, kuhu tööstusparki edasi arendada.»

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.