"“Maksuküüru kaotamine ja rikastele raha juurde andmine tähendab, et veel rohkem asju jääb riigis tegemata."

Heido Vitsur, majandusteadlane
Prügihunt kutsub säästvalt tarbima (0)
27. september 2006

Käimas on keskkonnateadlikkuse kampaania «Prügihunt 2006». Neljandat korda toimuval kampaanial «Prügihunt» on sel aastal kaks teavitussuunda – esiteks õpetatakse linlasi kaupluses liigsest pakendist loobuma ning teiseks õpetatakse õigesti prügi sorteerima ja teadvustatakse selle tegevuse vajalikkust.

«Soovime kampaaniaga saavutada, et inimesed hakkaks mõtlema, mitu ebavajalikku pakendit nad iga päev koju viivad ning millist kahju nad seeläbi keskkonnale tekitavad,» selgitab Tallinna keskkonnaameti juhataja Tõnu Tuppits. «Informeerime linlasi kampaania raames sellest, kuidas õigesti prügi sorteerida, kuhu sorteeritud prügi viia ning millist kasu see toob.»
Kampaania olulisimaks sihtrühmaks on koolilapsed, kellele on suunatud põhiline osa kampaania tegevustest: keskkonnaalaselt hariv Prügihundi töövihik, taaskasutust propageeriv meisterdamisvõistlus ning kampaania infopäevadel väljas olev jäätmelava ja meisterdamistelk.
«Prügihunt 2006» raames viiakse läbi ka reklaamikampaania raadios, prügikastidel ja bussipeatustes. Reklaamide sõnumiks on «Iga prügi pole prügi» ja «Loobu liigsest pakendist». Kampaania raames avatakse Prügihundi kodulehekülg, kust leiab Tallinna jäätmekaardi, kampaania tagasisideküsitluse, õppematerjalid, keskkonnaalase foorumi ja palju muud huvitavat.
20. septembril Tammsaare pargis alanud kampaania kolmas ja viimane infopäev toimub 30. septembril kella 10–20 Ülemiste keskuse parklas. Näitust parimatest meisterdamisvõistlusele laekunud töödest on võimalik näha Tallinna linnakantselei teenindussaalis 16.–27. oktoobrini.
Kampaania «Prügihunt 2006» kestab 17. oktoobrini. Seda korraldab Tallinna keskkonnaamet igal sügisel alates 2003. aastast. Tänavust kampaaniat toetavad AS Rimi Eesti Food, MTÜ Taaskasutus, MTÜ Eesti Taaskasutusorganisatsioon, MTÜ Eesti Pakendiringlus ja OÜ Eesti Pandipakend.
Täpsemat teavet saab kampaania kodulehelt
veeb.tallinn.ee/prygihunt.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.