"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Tallinn valmistub talveks (0)
27. september 2006

Linnapea Jüri Ratase juhtimisel toimunud ümarlaual arutati talvise tänavakoristusega seonduvaid küsimusi, rõhutati vajadust parandada linnaosavalitsuste ja tänavapuhastusfirmade vahelist kommunikatsiooni, kaasates infovahetusse Tallinna abitelefoni 1345.

Kommunaalameti lepingupartnerid tänavapuhastusfirmad on 1. oktoobrist lokaalseks libedusetõrjeks valmis ja alates 15. oktoobrist ollakse valmis talvisele koristusrežiimile üleminekuks.

Puhastusfirmadel on varuks 956 tonni soola ja 231 tonni graniitkildu. 15. oktoobriks tarnitakse juurde 6800 tonni soola ja 1100 tonni graniitkildu. Linnatänavatele sõitmist ootab 33 sahkpuisturit, seitse laadurit, 24 traktorit, neli sahka ning 20 veoautodega varustatud käsipuhastusmeeskonda.

Tänavaid, mida kasutab ühistransport, puhastavad AS Teho, Jaakson & Ko ja Tänavapuhastuse AS. AS Teho hooldada on ida- ja lõunapiirkonna ning Pirita ja Nõmme linnaosa teed ja tänavad kogumahus 367 1201 m². AS Jaakson & KO hooldab põhja- ja läänepiirkonna ning Nõmme ja kesklinna teid ja tänavaid kogumahus 280 1618 m².

Tänavapuhastuse ASi hooldada on kesklinna, vanalinna ning Kristiine linnaosa teed ja tänavad kogumahus 2 056 152 m².

1. jaanuarist 2006 korraldab kommunaalamet lisaks magistraalteedele ka linnaosade poolt üle antud kõrvaltänavate, kvartalisiseste teede, ühistranspordipeatuste ja parklate puhastust ning teemaal asuva haljastuse hooldust.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.