"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Tallinna raekoda pälvis Euroopa Kultuuri­pärandi auhinna (0)
27. september 2006

Medali andsid Tallinna linnapeale Jüri Ratasele ja raekojale üle Euroopa Komisjoni asepresident Siim Kallas ning Europa Nostra nõukogu liige Thomas Willoch.

Tallinna raekoda sai arhitektuurimälestiste kategoorias II preemia Põhja-Euroopa ainsa säilinud gooti stiilis raekoja taaselustamise ning raekoja hoone kui euroopaliku linnavõimu traditsiooni silmapaistva sümboli kõikide ajalooliste kihistuste väljatoomise eest.

Auhind on tunnustuseks pikaajalise töö eest raekoja restaureerimisarhitektile, möödunud aastal manalateed läinud Teddy Böcklerile, Tallinna kultuuriväärtuste ametile, kes on vastutanud restaureerimisalaste otsuste langetamise eest, ning Tallinna linnakantseleile, kes on raehoone restaureerimist rahastanud ning lisaks raekoja ajaloolise funktsiooni jätkamisele linnavalitsuse esindushoonena toetanud hoone avamist elava muuseumi ja kontserdipaigana.

Euroopa Liidu kultuuripärandi säilitamise ja tutvustamise auhinnakonkurssi viiakse läbi 2002. aastast. Konkurssi rahastab Euroopa Komisjon programmi «Kultuur 2000» raames.

Korraldajaks valiti Europa Nostra, üle Euroopa rohkem kui 200 valitsusvälist muinsuskaitsega tegelevat organisatsiooni ühendav föderatsioon. Auhinnakonkursi eesmärk on tunnustada silmapaistvat tegevust Euroopa kultuuripärandi säilitamisel ning hoogustada restaureerimisalaste kogemuste vahetust rahvusvahelisel tasandil.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.