Venemaa propaganda edu selles seisnebki, et valesid tambitakse järjekindlalt, seal ainult jaburused ongi. Kõige krooniks on aga ütlemine, et Venemaa pole kunagi kellelegi kallale tunginud.

Toomas Alatalu, väliskommentaator
Linnavalitsus toetab arhitektuurivõistluse Europan-9 läbiviimist (0)
11. oktoober 2006

Linnavalitsus kiitis heaks Tallinna linna, Eesti Arhitektide Liidu ning Europan-Eesti vahel sõlmitava koostöölepingu projekti arhitektuurivõistluse Europan-9 läbiviimiseks ning volitab abilinnapead Kalev Kallot koostöölepingule alla kirjutama.

Europani eesmärgiks on genereerida ideid ja laiendada arusaamist elamu kavandamisest ja planeerimisest, soosida riikidevahelist koostööd, aidata noori arhitekte innovatiivsete ideede realiseerimisel ning toetada uuenduslikke arhitektuurseid ja planeeringulisi visioone. «Arhitektuurivõistluse tulemused aitavad analüüsida elamuehitust ja planeerimist Tallinnas ning kasutada saadud tulemusi hilisemas reaalses ehitustegevuses,» ütles Kallo.

Sõlmitava lepingu eesmärgiks on teha koostööd rahvusvahelise arhitektuurivõistluse Europan-9 «Euroopalik linn: jätkusuutlik linn ja uus avalik ruum» läbiviimisel. Europan-9-l osalemine läheb linnale maksma 646 125 krooni.

Tallinn on edukalt osalenud Europan-5, Europan-6 ja Europan-7 arhitektuurivõistlustel. Lisaks Tallinnale osaleb Eesti linnadest Europan 9-l Tartu.

Arhitektuurivõistlus Europan on suunatud alla 40 aasta vanustele elukutselistele Euroopa arhitektidele, õhutades neid tegelema elamuarhitektuuri ja planeerimisega.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.