"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Rajame koos linnaelanikega esinduspurskkaevu! (0)
11. oktoober 2006

Viimaseid aastaid Tallinna purskkaevude ajaloos võib nimetada renessansiks. Nii lubab arvata mitmete ajahambast pureda saanud veemängude remontimine ja uuendamine.

Kolmekümne viiest avalikust purskkaevust töötab tänaseks kolmkümmend. Veesajuga vaatamisväärsused pakuvad silmailu Õismäe tiigil, Mustamäe Parditiigil, Nõmmel Õie tänavas, Pirita linnaosa valitsuse vastas ja Kopli kalmistu pargis. Politseiaeda kaunistab Tallinna esimene elektrooniliselt juhitav fontään, mis võimaldab programmeerida sadu veejugade ja prožektorite töörežiime.

Tänavusel Tallinna päeval, 15. mail avati purskkaevud Kadriorus Eduard Vilde majamuuseumi ees ja Georg Otsa muusikakooli ees. Augusti lõpus tähistas sünnipäeva Kadrioru park, mille kingikuhja lisas linnavalitsus muu hulgas ka neli korrastatud purskkaevu Luigetiigil.

Tundub, et purskkaevude taassünd on linnaelanikele meelepärane. Vahetult pärast vetemängude avamist tuli linnavalitsusse kirju, milles tunti heameelt järjekordselt töökorda saanud vaatamisväärsuse üle. Tihtipeale järgnes tunnustusele ka kirjasaatja küsimus, kas on linnavalitsusel plaanis ka mõni uus purskkaev rajada.

Linnaelanike mõtteavaldused haakuvad hästi augusti keskel meeri välja pakutud ideega rajada linna esinduspurskkaev. Toetust on sellele ideele avaldanud ka väliskülalised, kellega on sel teemal mõtteid vahetatud. Paljud tallinlased on nõustunud arvamusega, et esinduspurskkaevu rajamisel ei pea tingimata lähtuma mõtteviisist «peab olema suur ja kallis». Uus purskkaev võiks olla küll hinnaline, kuid mitte materiaalses mõttes.

Tartu suudlevad tudengid on ju väga tagasihoidlik, kuid omandanud linna sümboli tähenduse. Imepisike pissiv poiss Brüsselis on aga lausa üleilmselt kuulus. Tallinna esinduspurskkaev ei peaks olema tavaline veesadu etendav vaatamisväärsus, vaid linnale omaste sümbolite – asukoht, inimesed, ajalugu – kaudu linna iseloomustav kultuuriobjekt või puhkekoht.

Positiivne tagasiside esinduspurskkaevu rajamise ideele annab põhjust loota, et kõik soovijad saavad purskkaevu rajamisel kaasa lüüa. Alguse teevad Kristina Šmigun ja tema sponsor, kinnisvaraettevõte Metro Capital Management, kes üheskoos panevad avatud oksjonile olümpiasangari kullasõitudega seonduvad esemed alates võistluskostüümist ja suuskadest, lõpetades mütsi ja kinnastega.

Oma pakkumise saab teha 12. oktoobril käivituval internetioksjonil aadressil www.metro.ee, kus saab ka täpsemate tingimustega tutvuda. Metro ja Šmigun annetavad kõik oksjoni tulud esinduspurskkaevu rajamise fondi, kuhu on oodatud ka kõigi teiste annetused.

Head tallinlased, linnavalitsus kutsub teid pealinna esinduspurskkaevu rajamisel osalema. Miks ei võiks esinduspurskkaevule nime ja koha leidmine olla järjekordne kokkupuutepunkt meie koostöös? Ümbritseva keskkonna väärtustamine ja kujundamine on linnaelu korraldamise üks olulisi valdkondi ja linnaelanike ettepanekud on väga oodatud.

Kõigi küsitlusest osavõtnute vahel loosib linnavalitsus välja kontserdi- ja teatripiletid ning loomaaiapääsmed. Auhinnad loosib olümpiavõitja Kristina Šmigun. Paneme välja ka peaauhinna koha- ja nimekonkursi võitjale.
Ettepanekud on võimalus saata ka e-posti aadressil purskkaev@tallinnlv.ee.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.