"Praegune noorem põlvkond tunneb end liiga vabalt, teistega üldse ei arvestata. Ainult mina – mul on niimoodi mugav ja mind ei huvita, mis edasi saab."

Alicja Pajur, bussijuht
Talgud Paljassaare linnukaitsealal läksid korda (0)
11. oktoober 2006

Suhtusin Paljassaare linnuhoiuala korras­tamise talgutesse üs­na skeptiliselt. Nimelt kas tallinlased ikka leiavad aega, et vabatahtliku töö korras appi tulla. Rahvast aga tuli üle ootuste palju.

Mõned olid tulnud vaatama oma lapsepõlve mängumaad, teised meenutama aegu, kui Paljassaarel veel loomi karjatati. Aastakümneid on see piirkond ju olnud tavakodanikule suletud. Pealegi on siia veetud palju jäätmeid.

Talgulised asusid hoogsalt tegevusse. Mehed rassisid autokummide lademete kallal, et neid konteineritesse upitada, naised loopisid masinale jõukohasemat prahti. Maapind sai seejärel puhtaks, nagu oleks rehaga riisutud. Gümnasistide tööks oli puuokste konteineritesse laadimine.

Palju tööd tehti ära! Seda soosis imekaunis vaikne ja päikesepaisteline ilm ning osasaamine kaunitest ülemerevaadetest Tallinna siluetile. Aeg-ajalt saadi mahti heita pilk ka üle meie peade lendavatele haneparvedele ning kormoranide salkadele. Viimastest õitsvatest taimedest märgati haruldast roosat merikanni, kassisaba, käokannust jt.

Tänu Põhja-Tallinna linnaosa valitsusele oli töökorraldus laitmatu. Enne kojusõitu said talgulised veel kehakinnituseks suppi ja pirukaid süüa, kaasa aga Tallinna embleemiga vihmakeebi.

Palju tänu kõigile talgulistele! Südame teeb soojaks teadmine, et linnarahvas hoolib oma kodulinna loodusest. Suur, suur aitäh kõikidele talgulistele!
Paljassaare linnukaitsealal 26. septembril toimunud koristustöödel osales ligi 150 vabatahtlikku.

Talgutel osalesid Põhja-Tallinna valitsuse töötajad ja halduskogu liikmed, VRÜ Lüüra, Tallinna Linnuklubi, Looduse Omnibussi, Peeteli koguduse juures asuvate lasteorganisatsioonide, Karjamaa gümnaasiumi, Tallinna Teede ASi, Kopli Seltsi jt organisatsioonide esindajad.

Koguti neli 15 m³ konteinerit vanu autorehve, viis konteinerit olmejäätmeid ja kaks konteinerit maharaiutud võsa.

Eelmisel reedel koristati Kakumäe rannaparki. Linnarahvas saab enne talve tulekut kaasa lüüa veel vähemalt viies suures linnaosavalitsuste korraldatavas koristusaktsioonis.

Tule ja löö kaasa!

• 12. oktoobril kella 16.45–19.30 Tedre tänava kraavide koristus. Kogunemine Kristiine üldgümnaasiumi juures (Nõmme tee 32).
• 12. oktoobril kella 14.30–17.30 Mustamäe-Nõmme kaitseala koristus. Kogunemine Nõmme turu parklas.
• 14. oktoobril kella 10–12.30 Varsaallika koristustööd. Kogunemine Varsaallika 9 juures.
• 20. oktoobril kella 14.30–16.30 Mustamäe haljasalade koristus. Kogunemine Mustamäe LOV ees (Tammsaare tee 135).
• 21. oktoobril kella 10–12 Poola mäe koristus. Kogunemine Kalevi staadioni peavärava juures Staadioni tänaval.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.