"Hea nali on siis, kui sa ei pea selle järel ütlema, et ma tegin nalja. Kui sa seda juba pead ütlema, siis järelikult polnudki tegu naljaga."

Tõnis Niinemets, näitleja ja koomik
Tallinna lapsed saavad sünnipäevatoetust (0)
11. oktoober 2006

Tallinna pered, kus kasvab kaks või enam last, saavad lapsele sünnipäevatoetust taotleda. Sünnipäevatoetust makstakse pere teisele ja järgnevatele lastele teiseks, kolmandaks ja neljandaks sünnipäevaks.

Tallinna linnavalitsus maksab pere teisele ja järgnevatele lastele 1000 krooni suurust lapse sünnipäevatoetust alates 2004. aastast.

2004. aastal maksti pere teisele ja järgnevatele lastele sünnipäevatoetust teiseks sünnipäevaks ning 2005. aastal ka kolmandaks sünnipäevaks. Tänavu juulist saab sünnipäevatoetust ka neljandaks sünnipäevaks.

Sünnipäevatoetust maksavad elukohajärgsed sotsiaalhoolekande osakonnad avalduse alusel. Toetus makstakse lapsevanemale, eestkostjale või hooldajale tingimusel, et üks vanematest või eestkostja on rahvastikuregistri andmetel elanud Tallinnas vähemalt aasta enne lapse sünnipäeva ning laps elab rahvastikuregistri andmetel toetuse taotlejaga ühel aadressil.

Avalduse toetuse saamiseks võib esitada alates lapse sünnipäevakuust kolme kuu jooksul.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.