"Kriisiolukordades on igasugused naljamehed väga nõutud, sest nad aitavad ventiili lahedamaks keerata. Võim, iseäranis autoritaarne, kardab saada välja naerdud."

Hardi Volmer, muusik ja filmimees
Tartu maanteel sõidavad taas trammid (0)
11. oktoober 2006

Oktoobri esimesest päevast sõidavad trammid taas liinil nr 2 Kopli-Ülemiste ja liinil nr 4 Tondi-Ülemiste. Tööpäeviti sõidab 2. liinil 23 trammi ja 4. liinil 20 trammi.

Kuni oktoobri keskpaigani tramm Lubja peatuses reisijate ohutuse huvides ei peatu.
Ühes 2. ja 4. trammiliini taasavamisega lõpetas tegevuse trammiliin nr 6 Tondi-Kopli ning Tartu maantee trammiliiklust asendanud bussiliin nr 52. Trammiliiklust asendanud bussid suunati intervallide vähendamiseks ja veovõime tõstmiseks teistele liinidele.

«Uuel rööbasteel, mis on viidud vasakule poole tee serva, on trammide liikumiskiirus tunduvalt suurem,» ütles linnapea Jüri Ratas trammitee avamisel. «Oluline on ka see, et uus trammitee takistab tunduvalt vähem tavaliiklust, mille tulemusena suureneb Tartu maantee läbilaskevõime.»

Ühtlasi avaldas linnapea lootust, et Tallinna ühe põhilise liiklusmagistraali Tartu maantee liikluse saab avada plaanitust varem ehk enne 30. novembrit.

Tartu maantee Liivalaia-Masina tänava vahelisel 1,1 km pikkusel lõigul suleti liiklus 8. mail. Tartu maantee remondi käigus ehitati vasakule poole teeserva uus 1,1 km pikkune trammitee ja rajati uus kontaktliin. Betoonalusele rajatud trammitee ehitus läks maksma 14,3 miljonit krooni. Kokku paigaldati 1,7 km rööpaid, 17 uut metalltorust masti kontaktliinile ja 1,0 km kontaktjuhet.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.