"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Teenindusbürood jagavad linlastele vajalikku infot (0)
11. oktoober 2006

Tallinna linnavalitsuse ja linnaosade juures avatud teenindussaalid jagavad linlastele tasuta infot ametiasutuste kohta, võtavad vastu mitmesuguseid avaldusi ja taotlusi ning müüvad ka teenustasuta ID-pileteid.

Linnavalitsuse esimesel korrusel asuvast teenindusbüroost saab tasuta teavet linnavalitsuse juhtkonna, ametite ja osakondade töö, vastuvõtuaegade, asukoha ja telefoninumbrite kohta. Võetakse vastu avaldusi, taotlusi ja elukohateateid. Kodanikke teenindavad tarbijakaitse infopunkt, ehitusplaneeringute, transpordi-, kommunaal- ja maa-ameti spetsialistid. Antakse ka ettevõtlus- ja reklaamiabi.

Teenindusbüroo juhataja Anneli Arrase sõnul on linnavalitsuse teenindussaali põhifunktsioon linlastele info jagamine ja teenuste pakkumine. Tänavu on teenindusbüroos käinud juba üle 100 000 kliendi. «Kõige populaarsemad on ID-pileti müük ja ID-kaardi sertifitseerimisteenus – seda soovib ligi neljandik klientidest,» räägib Arras. «Kõige kiirem on teenindusbüroo administraatoritel vastuvõtuaegadel, esmaspäeviti ja neljapäeviti, kui linnavalitsuse maja külastab ligi tuhat inimest. Neist enamik soovib seoses ehitustegevusega linnaplaneerimise ametit külastada.»

Teenused lähemale

Linnavalitsuse majas aadressil Vabaduse väljak 7 avati linna esimene teenindussaal 31. augustil 1998. Teenindussaalis asus tööle neli infospetsialisti. Eesmärk oli asjaajamine linnaelanikele hõlpsamaks teha ja vajalik informatsioon ühte kohta koondada. Aastal 2000 käivitus infotelefon 640 4141, mida väga aktiivselt kasutatakse. 2003. aastaks jäi ühest saalist linlaste teenindamiseks juba väheks ning seetõttu laieneti ruumidesse, kus seni oli tegutsenud Roosikrantsi restoran.

Praegu töötab kahes teenindussaalis kokku 24 spetsialisti, lisaks on õigusalast abi pakkumas korteriühistute liidu jurist ning õppeperioodil kolm korda nädalas juuratudengid.
Teenindussaalis saab teha rahvastikuregistriga seotud toiminguid, vormistada avalike ürituste ning ilutulestike korraldamise lubasid, registreerida avalikke koosolekuid. Kommunaalameti spetsialistide juures saab vormistada suuremõõtmelise ja/või raskekaalulise veose lubasid, kaeve- ja ajutise ehitusplatsi lubasid.

Linnaplaneerimisameti spetsialistid aitavad ehitusprojektide, planeeringute ja nende lähteülesannete koostamise ja kooskõlastamise küsimustes.

Maa-ameti spetsialistid annavad nõu ja aitavad linnakodanikke maahinnaga seonduvates küsimustes, maa ostueesõigusega erastamise ning õigusvastaselt võõrandatud maa tagastamisega või korteriomandi seadmisega tekkinud probleemides.

Ettevõtlikele inimestele on aga avatud ettevõtja infopunkt, kust saab teavet linna ettevõtlustoetuste ja konsultatsioonide kohta. Transpordiameti infoletti on aga oodatud need, kes soovivad saada taksoveoluba, sõidukikaarti või parkimise poolaastakaarti.

Teenindussaalid ka linnaosades

Linnavalitsuse teenindussaali laienemisel kolm aastat tagasi ütles toona abilinnapeana ametis olnud praegune linnavolikogu esimees Toomas Vitsut, et eesmärk on teha linna pakutavad teenused linlastele võimalikult mugavalt ja lihtsalt kättesaadavaks. «Ma loodan, et selliseid teenindussaale hakkame tulevikus avama ka linnaosades,» ütles Vitsut siis.

Tänaseks on teenindussaalid seitsmel linnaosavalitsusel – Nõmmel Jaama tänaval, Mustamäel Magistraali keskuses, Lasnamäel Prisma ja Mustakivi keskuses, Haaberstis Rocca al Mare keskuses, kesklinnas aadressil Pärnu mnt 9 ning Kristiines aadressil Sõstra 4a.

Abituriendid käivad linnavalitsusega tutvumas

Linnavalitsus korraldab Tallinna koolide abiturientidele ekskursioone linnavalitsuse hoones (Vabaduse väljak 7), et tutvustada kodanikuõpetuse tundide raames linna valitsemist, töökorraldust ja linnavalitsuse peahoone interjööri.

Tutvustatakse istungite saali, teenindussaali ja selle töökorraldust, erinevaid osakondi ning nende tööülesandeid. Antakse ka ülevaade maja ajaloost. Saab vaadata linnapea kabinetti, Tallinna linnapeadele kingitud meeneid jpm. Kuni tund aega kesva külaskäigu ajal saavad noored ka küsimusi esitada. Ekskursioonid toimuvad õppetöö perioodil reedeti kuni 1. juunini 2007. Vajalik on eelregistreerimine aadressil anneli.arras@tallinnlv.ee.

E-kirjas tuleb kirjutada kooli nimi, klass, korraldaja nimi, amet, kontakttelefonid ja külastuseks sobivad kuupäevad.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.