"Eesti meedia on olnud alati veidi paremale poole kallutatud, sotsiaalmeedia uhuu-gruppe ei tasu uskuda."

Indrek Ibrus, meediaprofessor
Ebaseaduslik rentnik vabastas Skoone bastioni (0)
19. oktoober 2006

Skoone bastioni ebaseaduslik valdaja andis kinnistu ja sellel asuvad rajatised linnale üle. Vara omanikule tagastamisele eelnes aastatepikkune kohtuvaidlus kinnistu hõivamise seaduslikkuse üle.

TÜ Mahyd & Skonega sõlmitud rendilepingu tunnistas õigustühiseks juba 2004. aastal jõustunud riigikohtu otsus, kahe aasta jooksul keeldus aga rentnik jätkuvalt ala vabastamast.

TÜ Mahyd & Skone lubas pärast riigikohtu otsust, mis tunnistas firmaga 50 aastaks sõlmitud rendilepingu õigustühiseks, bastioni küll linnale üle anda, kuid seda siiski ei teinud. Linnal tuli vara kättesaamiseks taas kohtusse pöörduda.

TÜ Mahyd & Skone valduse kestel on seal asuvad hooned sisuliselt hävinenud. Aastaid heakorrastamata ja suletud olnud Skoone bastionile on plaanis rajada linnakämping.

Mullu korraldas linnavalitsus Skoone bastioni ja sellega külgneva staadioni arendamise ideekonkursi. Laekus kaheksa tööd. Peapreemia pälvis võistlustöö märgusõnaga Glassii, mille esitasid võistlusele noored arhitektid Maarja Kask, Ralf Lõoke ja Karli Luik arhitektuuribüroost Salto.

Kommentaarid (0)

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid vajutades linki “Sobimatu”!

Postitades kommentaari nõustud reeglitega.